всі новини >>>

Архімандрит Онуфрій співслужив митрополиту Епіфанію під час освячення престолу Іоано-Богословського храму м. Харків

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 21 вересня 2021 року звершив у Харкові освячення центрального престолу храму на честь святого апостола і євангелиста Іоана Богослова та Божественну літургію у ньому.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, настоятель храму протоієрей Віктор Маринчак, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських Могилах архімандрит Онуфрій (Ляда) та численне духовенство. 

Після прочитання Євангелія Предстоятель помісної Української Православної Церкви виголосив першосвятительське слово проповіді.

Згодом за богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії) та молитва за воїнів, що захищають Українську державу. 

Також Митрополит Епіфаній удостоїв духовенство чергових священничих нагород. 

Окрім того, наприкінці богослужіння відбулося  відкриття ще однієї пам’ятної дошки, розміщеної на фасаді храму на честь жителів Харківської області, які загинули захищаючи Україну від російської агресії та в наслідок терористичного акту 22 лютого 2015 року.

У відкритті меморіалу взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, радник голови Харківської обласної ради Євгеній Грицьков, інші представники влади, військовослужбовці та родичі загиблих. 

На завершення урочистостої відправи Блаженнійший владика відзначив єпископа Митрофана орденом святого рівноапостольного князя Володимира 1 ступеня. Церковні нагороди також отримали настоятель та благодійники і меценати храму.

 

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)