У вінницькому жіночому монастирі на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці було освячено і встановлено хрест

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

14 вересня, в день пам’яті Собору Вінницьких святих, радісна подія відбулася у вінницькому жіночому монастирі на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці - над будівлею обителі був встановлений хрест, який освятили архієреї Православної Церкви України на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном.

Разом із владикою Симеоном у молитві брали участь: голова Синодальної комісії Православної Церкви України у справах монастирів митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Вінницький і Брацлавський Роман, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький, єпископ Хмельницький і Кам`янець-Подільський Павел, представники духовенства і сестри обителі на чолі з ігуменею Єліконидою (Воєводою) та намісник Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда). Разом із хрестом архієреї освятили прапори України та Вінницько-Барської єпархії, які були встановлені на фронтоні монастирської будівлі.

Ігуменя Єліконида (Воєвода) запросила гостей до храму, де архієреї звершили молебень та вклонилися перед святинями обителі, серед яких ікона Пресвятої Богородиці «Нев’янучий цвіт», яка є благословенням для монастиря Вселенського Патрірха Варфоломія з особистим підписом Його Всесвятості, ікона Пресвятої Богородиці «Вінницька», яка з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона була перенесена у обитель зі Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці, а також ікона преподобного Нектарія Егінського, яка є благословенням для вінницького монастиря від жіночої обителі на честь преподобного Нектарія і Фанурія у Трикорфу (Греція) та від її засновника старця Нектарія (Мулаціотіса).

Митрополит Олександр передав в дар монастирю часточку мощей преподобного Нектарія Егінського, яка згодом буде вкладена в його ікону.

Під час спілкування з гостями ігуменя Єліконида ознайомила їх з планами щодо діяльності монастиря, який є наймолодшим на цей час у Православній Церкві України, але має коріння у Вінниці ще з XVII століття. Ігуменя попросила у архіпастирів молитов, щоби з Божою допомогою Благовіщенська обитель стала справжнім духовним пристановищем для тих, хто шукає віри, молитви, душевного миру і спокою.

Нагадаємо, що Літургія у Благовіщенському монастирі відбувається щонеділі о 7.00 та у великі свята. Адреса монастиря: вул. Магістратська, 162. У обителі можна замовити треби і молитву за здоров’я та за упокій. Інформацію щодо діяльності монастиря, богослужінь та треб можна отримати за телефоном: +38(067)297-75-45.

 За матеріалами прес-служба Вінницько-Барської єпархії

Української Православної Церкви (ПЦУ)