Архімандрит Онуфрій прийняв участь в урочистому богослужінні з нагоди собору Вінницьких святих та Дня Ангела митрополита Симеона

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

  14 вересня 2021 року, у свято Собору Вінницьких святих, в день церковного новоліття та день пам`яті преподобного Симеона Стовпника, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці була звершена урочиста Божественна Літургія. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владиці співслужили митрополит Вінницький і Брацлавський Роман, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Хмельницький і Кам`янець-Подільський Павел, а також намісник Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), клірики Вінницько-Барської єпархії та гості у священному сані.

  Під час Літургії, з нагоди Дня тезоіменитства митрополита Симеона, підносилися особливі прохання за Архіпастиря.

  По завершенні богослужіння був відправлений молебень всім святим землі Вінницької і преподобному Симеону Стовпнику.

  Зі словами вітань, як член Священного Синоду, від імені Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, членів Священного Синоду та єпископату до митрополита Симеона звернувся владика Димитрій. Архієрей побажав імениннику міцного здоров`я, миру та Божого благословення у його архіпастирських трудах на благо Святої Церкви.

  Зі словами вітання від імені духовенства до митрополита Симеона звернувся секретар управління Вінницько-Барської єпархії протодиякон Владислав Демченко. Також Архіпастиря привітала ігуменя Вінницького жіночого монастиря на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці матінка Єліконида (Воєвода).

  До привітань приєднались голова Вінницької облдержадміністрації (2015-2019 рр.) Валерій Коровій та начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький. З нагоди свята митрополита Симеона було нагороджено відзнакою Міністерства оборони України. Нагороду вручив обласний військовий комісар Олег Вінницький, який також долучився до вітань імениннику. Свого Архіпастиря також вітали Архієрейський хор та віряни, які молились під час Літургії.

  Після богослужіння відбулась заупокійна молитва за спочилого вінницького архіпастиря митрополита Макарія (Свистуна), який похований біля кафедрального собору і якому цього року 14 вересня виповнилося б 83 роки.

     Довідка: Свято Вінницьких святих було встановлене у 2015 році за ініціативи митрополита Симеона. До Собору Вінницьких святих увійшли святі, які народилися або проходили своє служіння на Вінниччині. Зокрема, це преподобний Антоній Печерський - засновник Лядівського скельного монастиря монастиря, преподобний Феодор Острозький, володар Подільських земель, святитель Петро Могила засновник братського колегіума при Вінницькому Вознесенському монастирі, святитель Феодосій Чернігівський, уродженець с. Уланів Хмільницького району та преподобний Феофіл Київський, котрий народився у с. Махнівка Козятинського району, та інші святі. Ці угодники Божі трудилися та зробили свій внесок в духовний розвиток Вінниччини. З благословення Митрополита Симеона, священиком Вінницько-Барської єпархії протоієреєм Олегом Кожушним була складена служба на честь Вінницьких святих та написана ікона, яка знаходиться в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

За матеріалами прес-служба Вінницько-Барської єпархії

Української Православної Церкви (ПЦУ)