Часопис «Свобода» (США): Підтримаймо проект «З миру по цеглині – буде храм»!

Споконвіків український народ ревно ставився до будівництва храмів Божих, наш народ упродовж століть є тим, хто, як говориться у молитві, любить красу дому Господнього.

Ми знаємо якими будівничими храмів та меценатами Церкви були наші князі та гетьмани, а дивлячись на їх приклад інше заможне панство та й, зрештою, прості люди також завжди намагалися всіляко долучитися до цієї благочестивої справи.

Віра християнська є нерозривно пов’язана з нашим українським народом, вона завжди була рушійною силою в його боротьбі за волю і незалежність. Духовне виховання українців також є нерозривно пов’язане із національно-патріотичним вихованням, зі збереженням вікових сімейних та родинних цінностей і традицій, з любов’ю до землі Української та свого народу.

Наш Гурбинський Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських могилах розташований у місці, де свої життя за волю і незалежність України та її народу поклали сотні незламних і нескорених борців за права українців на свою Державу.

«Христос Воскрес! Воскресне й Україна!» – з такими словами йшли у бій під Гурбами проти комуністичних окупантів у часі святкування Пасхи Христової наші воїни Української Повстанської Армії сповнюючи слова Господні про те, що немає більшої любові, як хто душу свою покладе за братів своїх.

Сьогодні ми щодня розбудовуючи наш монастир, що стоїть на місці цього великого подвигу, постійно дбаємо і про Меморіал-Пантеон Героїв Гурбинського бою, і про криївку-музей, і водночас про духовне виховання молодого покоління, працюємо над донесенням до людей правди про національно-визвольну боротьбу нашого народу за свою вільну Державу, за право розмовляти рідною мовою та молитися нею у своїй незалежній Помісній Українській Церкві.

Наш монастир має і невелике підсобне фермерське господарство, і сільсько-господарські угіддя, які ми обробляємо, але отримані від цього прибутки, на жаль, заледве покривають необхідні щоденні витрати на електроенергію, харчування, одяг, пальне, опалення.

Минулого року ми спромоглися придбати автобус, яким безкоштовно привозимо людей із навколишніх міст та сіл на богослужіння щонеділі і у дні великих свят. З допомогою меценатів придбали необхідну сільськогосподарську техніку, благодійники допомогли нам збудувати другий монастирський корпус і трапезну, надавши хто матеріали, хто техніку чи фінансову допомогу.

Щодня у нашому монастирі лунає молитва за всіх борців за волю українського народу, які свої життя поклали за Україну упродовж усієї її багатовікової історії, тут лунає молитва і за сьогоднішніх воїнів, що захищають землі Україніські від наступу московських окупантів.

На численні прохання парафіян і прихожан ми розпочали будівництво храму на честь святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, чудотворця, якого упродовж 16-ти столітть шанують християни як великого помічника у господарських справах, до нього моляться за добробут у родині, за успішне ведення господарства. Люди висловили бажання збудувати храм на його честь, щоб підносити особливі молитви за добробут і благополуччя всього нашого українського народу.

Минулого 2020-го року Божого Предстоятелем нашої незалежної та автокефальної Православної Церкви України Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм було закладено початок будівництва цього храму.

Меценати і благодійники допомогли нам з будівельною технікою та інструментарієм, матеріалами, і ось вже цього року нами було завершено і освячено фундамент нового храму. Тепер черга за зведенням стін, куполами, розписами храму та багато іншого.

Ми започаткували проект «З миру по цеглині – буде храм», в рамках якого кожен може придбати символічну цеглину, на якій буде закарбовано його імя, та яка буде закладена у стінах нового храму. Це давня українська традиція, яку ми вирішили відновити.

Проте, на жаль, навіть цих коштів є недостатньо, тому уклінно просимо усіх людей доброї волі, благодійників та доброчинців долучитися до цієї благочестивої справи. Кожна навіть найменша пожертва буде Вашим вагомим внеском.

Розбудовуючи Гурбинський монастир ми розбудовуємо фортецю як духовного так і національно-патріотичного виховання українців, ми створюємо осередок національної пам’яті та водночас боротьби проти засилля московської пропаганди, проти так званого «російського миру», сприяємо висвітленню злодіянь тоталітарної комуністичної радянської системи недопускаючи повторення цих злочинів.

Нехай Боже благословення буде на Вас та на Ваших родинах!

Часопис "Свобода"
№ 33 (рік 128), 13 серпня 2021 р.
видання Українського Народного Союзу
(Нью-Джерсі, США)