всі новини >>>

Престольне свято Гурбинської обителі. Вшанування 77-ої річниці бою під Гурбами

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

04 травня 2021 року, у Світлий вівторок, у Гурбинському Свято-Воскресенському монастирі було урочисто відзначено Престольне свято головного храму обителі. Також, як і щороку на третій день Великодня, тут, в урочищі «Гурби», відбулося вшанування Героїв бою під Гурбами – масштабної битви воїнів Української Повстанської Армії проти окупаційних військ НКВС, яка відбулася 77 років тому.

 

Святкову Божественну літургію, на запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та намісника Гурбинського монастиря архімандрита Онуфрія (Ляди), очолив митрополит Львіський і Сокальський Димитрій. 

 

Високопреосвященному владиці співслужив архієписоп Іларіон, архімандрит Онуфрій (Ляда), благочинний Демидівського благочиння протоієрей Василій Іваник, священослужителі Рівненської і Львівської єпархій, та монастирське духовенство.

 

Разом з духовенством та вірянами молились народні депутати України, представники місцевої влади, депутати місцевих рад, благодійники, паломники та парафіяни монастиря.

 

Богослужіння звершувалося з дотриманням усіх вимог карантину за межами храму на Пантеоні Слави Героїв Гурбинського бою. Присутні на богослужінні віряни мали змогу вільно розташуватися на абсолютно безпечній відстані на території меморіалу.

 

Співи під час відправи виконував Архієрейський хор «Знамення» під керівництвом протодиякона Володимира  Іваника.

 

За літургією було піднесено особливі молитві за українських воїнів, які відстоюють сьогодні волю та незалежність нашої Держави, а також за визволення українського народу та всього людства від згубної пошесті.

 

Також возносилась заупокійна молитва за воїнів УПА та всіх загиблих Героїв на Майданах та українському Донбасі.

 

По завершенні Божественної літургії було відслужено панахиду пасхальним чином за загиблими повстанцями, Героями АТО на Сході України та усіма, хто віддав своє життя за Україну, її волю та добробут українського народу.

 

Після панахиди до присутніх з повчальним архіпастирським словом звернувся митрополит Димитрій та архієпископ Іларіон. 

 

Опісля покладанням квітів від духовенства та представників влади і громадськості, преосвященні владики разом з духовенством освятили фундамент храму на честь святителя Спиридона Тримифунтського, який будується в Гурбинському монастирі.

 

По завершенні чину освячення архієпископ Іларіон висловив подяку Віктору Шакирзяну - постійному благодійнику Гурбинського монастиря.


За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії.