Пасхальне вітання архімандрита Онуфрія (Ляди)

«ХРИСТОС ВОСКРЕС!»

Дорогі у Христі браття і сестри!

«Веселімося у Бозі, бо воскрес Христос, як Всесильний», «у цей день благословімо Христа навіки!» – такі слова Святої Церкви сьогодні ми чуємо і вони спонукають нас до особливої радості, бо свято Пасхи Христової є не просто святом, а Торжеством із торжеств та Святом над святами. В цей день ми не просто вшановуємо чи згадуємо одну із подій у земному житті Господа, в цей день, за словами святителя Луки Войно-Ясенецького, ми святкуємо найвеличнішу подію яка тільки могла відбутися у світі.

«Сьогодні суворість диявольскої зими відігнана і радість Небесного квітучого поля знову засяяла, сьогодні смуток померлих відступив, бо прийшло світло Воскресіння» – говорить у своєму слові на Святу Пасху святитель Кирило Туровський.

Немає сумніву, що світло Христового Воскресіння є не лише якимось видимим світлом, що побачили воїни, які стерегли гріб. Це світло є дороговказом у духовній темряві на життєвих шляхах людини, воно є для кожного із нас промінням надії, зігріває у скрутні часи утверджуючи нас у вірі та огортає все людство Божою любов’ю. Невичерпним джерелом цього немеркнучого світла є сам Христос Бог наш, Який задля нашого спасіння зволив зійти на хрест та перемогти смерть.

Смерть, яка раніше була для людського роду страшною, після Воскресіння Христового перестала такою бути. Святитель Епіфаній Кіпрський каже, що Господь не лише сотворив нас усіх за образом Своїм та подобою, але й духовно відродив упавшого Адама та нас – його нащадків. Ставши одним із нас Новий Адам, Сам Господь Бог наш Ісус Христос, переміг смерть, і тепер вже не вона страшна людям, а людина є страшною для неї, бо стерли її владу добровільна хресна жертва Господня та Його тридневне Воскресіння. Він помер, але вийшов із гробу як переможець не зазнавши тління та даруючи світові велику милість – вічне і всеблаге життя у Царстві Небесному.

Щиро вітаю Вас усіх
із цим благословенним та найвеличнішим святом,
з Пасхою Христовою,
зі Світлим Христовим Воскресінням!

Нехай милість Воскреслого Спасителя нашого, Всеблагого Владики Всесвіту, Всемогутнього і Всещедрого Бога, завжди буде над Вами та Вашими домівками, нехай Світло Воскресіння Христового огортає Ваші родини, нехай Ваші серця та розум повсякчасно будуть наповнені Пасхальною радістю.

Від усього серця бажаю Вам усім здоров’я і добробуту, перемоги нашим воїнам над окупантами та миру нашій землі Українській! Бажаю, щоб наш український народ процвітав і в економічному, і, насамперед, в духовному планах.

Нехай братня любов завжди панує між українцями, особливо між православними християнами, бо таким є сповнення заповітів Господа нашого Ісуса Христа, перемогу Якого над смертю ми сьогодні радісно сповіщаємо один одному словами:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

архімандрит Онуфрій (Ляда),