Монастирське богослужіння у Велику Суботу

1 травня 2021 року Божого (18 квітня ст.ст.), у Велику Суботу, у Свято-Воскресенському храмі Гурбинського монастиря було звершено вечірню з Божественною Літургією святителя Василія Великого, яку очолив намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда).

Богослужіння цього дня згідно Уставу були особливими, сповненні читання паремій (текстів Священного Письма Старого Завіту) та особливих піснеспівів.

За традицією виголошення ектеній, читання паремій, Апостола та Євангелія, Великий вхід звершувалися перед Святою Плащаницею Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

За уставною традицією після апостольського читання Послання святого апостола Павла до римлян під час особливого співу стихів 81-го псалма "Воскресни, Боже, суди землю, бо Ти успадкував усі народи" духовенство змінює чорне скорботне облачення на святкове біле знаменуючи наближення свята Воскресіння Господнього.

Велика кількість присутніх вірян цього дня приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Святих Пречистих і Животворчих Таїн тіла і Крові Христових.

Після Літургії за місцевою традицією було звершено хресний хід з Плащаницею Господа нашого Ісуса Христа навколо храму.

На завершення до присутніх звернувся намісник обителі, який подякував усім за спільну молитву та запросив усіх на богослужіння з нагоди Великого і Світлого Свята Воскресіння Христового.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах