всі новини >>>

Святкові богослужіння у день пам`яті святителя Спиридона Тримифунтського

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах
25 грудня (12 грудня ст.ст.) Православна Церква вшановувала пам’ять святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського. У Свято-Воскресенському Гурбинському монастирі цей день відзначається з особливим піднесенням, адже в обителі перебуває ікона з часткою мощей святителя Спиридона. Також на Гурбах будується новий храм на честь святителя Спиридона, наріжний камінь під будівництво якого в червні заклав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Урочисту Божественну Літургію в цей день очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Владиці Димитрію співслужив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, намісник монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда) та духовенство Рівненської, Львівської, Львівсько-Сокальської, Дрогобицько-Самбірської, Тернопільської та Володимир-Волинської єпархій.

Прикрасив богослужіння церковний хор села Добростани із Львівщини, під керівництвом регента Михайла Миляна.

Разом з духовенством та вірянами молились народні депутати, депутати місцевих рад, благодійники, паломники та парафіяни монастиря.

По завершенні Божественної Літургії та молебню митрополит Димитрій привітав усіх із святом та виголосив повчальне слово.

У свою чергу архієпископ Іларіон подякував архієреям, духовенству та вірянам за спільну молитву та з благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія відзначив архімандрита Онуфрія (Ляду) медаллю Архістратига Божого Михаїла. 

Завершилось урочисте богослужіння уставним многоліттям.

Прес-служба Рівненської єпархії

Довідка: Святитель Спиридон народився на острові Крит у сім`ї простого селянина. З дитинства був добрим, простодушним та смиренним. З ранніх літ він пас овець, а у зрілому віці одружився і мав кілька дітей. Перебуваючи у шлюбі святитель вів чисте та богоугодне життя. Через деякий час дружина його померла і він ще з більшим запалом віддався справам благочестя витрачаючи весь свій достаток на подорожуючих та бідних. Будучи мирянином він так угодив Богові, що удостоївся від Нього дару чудотворіння: зціляв невиліковні хвороби та одним лише словом виганяв бісів.

За смиренномудрість та християнську простоту Спиридон був поставлений єпископом м. Тримифунта в часи царювання імператора Костянтина Великого та сина його Констанція.
Господь нагородив святителя Спиридона за його добродітельне життя даром прозорливості та чудотворства.

Помер святитель Спиридон Тримифунтський близько 348 року, його чесні мощі спочивають на острові Корфу (грецька назва - о. Керкіра) і до сьогодні виточують чудеса усім, хто з вірою прикладається до них та просить допомоги у святителя.

Він є помічником у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах!

Сьогодні святителя Спиридона ще називають "святим, що ходить", бо неодноразово монахи зустрічаються з таким явищем: коли зранку хочуть відкрити раку з мощами святого, то ключ не повертається у замку, натомість наступного дня ключ повертається і замок відкривається відразу. "Це", - кажуть монахи, - "означає, що святителя зараз немає, він пішов комусь на допомогу". На доказ цього взуття на ногах святого періодично замінюють на нове, бо старе в прямому розумінні зношується і часто має на собі сліди глини, болота або трави.

Частички зношеного взуття роздають паломникам як велику святиню.