Богослужіння в день пам`яті преподобного Олексія Карпаторуського

2 грудня 2020 року Божого (19 листопада ст.ст.), у день пам`яті преподобного Олексія Карпатського (Карпаторуського), в трапезному Трьохсвятительському храмі Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах намісником обителі архімантдритом Онуфрієм (Лядою) було звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого.

Після відпусту Літургії намісником та братією було відслужено молебень перед іконою преподобного Олексія Карпатського з частичкою його нетлінних мощей, яка є однією зі святинь монастиря та постійно перебуває у головному Свято-Воскресенському храмі обителі.

Під час сьогоднішніх богослужінь, як і щодня, було звершено поминання всіх імен з онлайн-записок, поданих напередодні. Нагадуємо, що онлайн-записки для молитви за здоров`я та за упокій можна подати на нашому сайті за адресою http://monastyr.rv.ua/?info=724

По завершенні богослужінь архімандрит Онуфрій звернувся до присутніх з повчальним словом та помазав усіх єлеєм благословенним на мощах преподобного Олексія Карпатського.

Довідка:

Преподобний Олексій Карпатський (Карпаторуський) був архімандритом Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в Ізі (Закарпатська область). Він був ярим активістом руху за відродження православної віри на Закарпатті, де вона була знищена католицькою унією. Він багато потрудився на цій ниві та багато тисяч народу Закарпаття навернув до Православ`я, через що зазнав багато утисків та гонінь від угорської влади.

У своїх піснеспівах Православна Церква називає його "зіркою Карпатською, що променистим світлом засяяла" та "апостолів послідовником", який "народ свій до правдивої віри повернув".

У лютому 2018 року Божого Гурбинському монастирю було передано в дар ікону преподобного з частичкою його нетлінних мощей.

Відомо багато зцілень від важких недугів після щирих звертань до преподобного Олексія Карпатського. Тому молитва до нього сьогодні, в час пошесті згубної, є особливо актуальною.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах