Престольне свято Михайлівського храму с. Буща Здолбунівського р-ну

21 листопада 2020 року Божого (8 листопада ст.ст.) престольне свято відзначала релігійна громада храму на честь святого Архістратига Божого Михаїла с. Буща Здолбунівського району. Це вже друге храмове свято, яке селяни відзначають у лоні автокефальної помісної Православної Церкви України вийшовши на початку минулого року з підпорядкування Московському Патріахату.

На запрошення настоятеля храму ієрея Петра Майби та з благословення намісника Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря архімандрита Онуфрія (Ляди) відправу Божественної Літургії з нагоди престольного свята очолив насельник обителі ієромонах Марк (Лісний). Йому співслужили клірики обителі ієрей Сергій Баранецький та протодиякон Андрій Бурдик, а також запрошене духовенство.

Перед Літургією о. Марком та о. Андрієм було відслужено водосвятний молебень.

Під час Божественної Літургії підносилися молитви про визволення України від нашестя чужинців, за припинення пошесті згубної, за воїнів, що волю і незалежність України захищають.

Окремі молитовні прохання лунали за настоятеля храму та всіх парафіян, прихожан, жертводавців та фундаторів Свято-Михайлівського храму, в якому вже понад 160 років безперестанно лунає молитва до Господа Бога та Архістратига Його Небесного воїнства.

На запричасному отець-протодиякон виголосив проповідь про невидимий світ ангелів та про те, як важливо прагнути ангельської чистоти і близкості до Бога.

Після відпусту Літургії до вірян з повчальним словом звернувся протоієрей Тарас Гордон. У своїй проповіді він закликав постійно підносити до архистратига Божого Михаїла молитви про перемогу нашого воїнства над московськими окупантами пам`ятаючи його перемогу над сатаною та його заступництво і покровительство усім православним воїнам, які відстоюють правду і захищають свою землю від нападів чужинців.

По завершенні Літургії духовенством та вірянами було звершено традиційний хресний хід навколо храму з побожними православними молитвами-піснеспівами, читанням Святого Євангелія та окропленням вірян святою водою.

Після хресного ходу до вірян звернувся о. Марк, який насамперед подякував настоятелю та парафіянам за запрошення і привітав усіх із престольним святом від імені намісника Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах архімандрита Онуфрія та усієї братії Гурбинської обителі.

У свою чергу о. Петро висловив подяку наміснику, братії та кліру монастиря за постійну духовну і братню підтримку та допомогу, яку вони надавали і надають Свято-Михайлівській парафії с. Буща, привітав усіх присутніх з престольним святом та побажав усім Божого благословення і заступництва архістратига Божого Михаїла з усіма Небесними силами безплотними.

Завершилися урочистості уставним многоліттям.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах

Довідка:

Свято-Михайлівський храм села Буща Здолбунівського району було збудовано у 1858 році коштом поміщика Адама Свейковського на місці зруйнованої церкви Святого Архистратига Михаїла. На місці старого храму, а саме на місці, де колись стояв престіл, встановлено пам`ятний хрест.

3 лютого 2019 року збори релігійної громади Свято-Михайлівського храму села Буща прийняли рішення про вихід громади з-під юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (Московського Патріархату) та про перехід під юрисдикцію до Православної Церкви України, Предстоятелю якої 6 січня 2019 року Божого Патріархом Константинопольським було вручено Томос про автокефалію.