Офіційне повідомлення братії Гурбинського монастиря відносно подій навколо протодиякона Андрія Бурдика!

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

Христос Воскрес!

Дорогі браття і сестри, цими днями у ЗМІ, зокрема на інформаційному ресурсі Zaxid.net, з’явилася інформація що 44-річний чоловік затриманий ще у лютому цього року за підозрою у злочині педофілії у Львові це Андрій Бурдик, протодиякон Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах на Рівненщині. У зв’язку із цими даними про особу, що мала причетність до Гурбинського чоловічого монастиря ПЦУ, намісник цього монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда) та братія-монахи офіційно заявляють наступне:

  1. Диякон Андрій Бурдик не входить в штат братії монастиря і ніколи не входив, а з благословення правлячого архієрея і отця-намісника кілька неділь у місяць приїжджав служити Літургії зі Львова в урочище Гурби. Він не був у штаті монастирських насельників по одній простій причині – адже він є жонатим отцем і по причині свого статусу в сані просто не міг бути в числі чернецтва.

  2. Останній раз він відвідував монастир і звершував святу Літургію ще на свято Трійці минулого року (червень 2022 р.).

  3. Служивши кілька років у монастирі і коротко перебуваючи в ньому (інколи ночував у кімнаті для гостей, або відвідуючи спільну трапезу (обідаючи чи вечеряючи), а також спілкуючись із парафіянами і паломниками монастиря, рівнож і маленькими дівчатками і хлопчиками, Андрій Бурдик жодного разу не проявляв ніяких ознак злочину вказаних у звинувачені цій особі. Тому ніяких підозр чи навіть здогадок ні настоятель, ані монахи не мали і не могли мати! Це беззаперечний факт який можуть підтвердити усі мешканці і відвідувачі святої обителі, а зовсім навпаки - А. Бурдик проявляв себе як освічений, побожний і належного чину інтелігентний священнослужитель, тому події пов’язанні із його затриманням і інкримінуванням йому подібного злочину не просто здивували намісника, братію і парафіян монастиря, а відверто кажучи ввели у стан приголомшення і шоку, а також повного нерозуміння, що відбувається з отцем Андрієм у його рідному Львові. 

   4. Слід сказати, що братія монастиря знайома із багатьма родичами, товаришами, священнослужителями і знайомими о. Андрія Бурдика, що проживають у м. Львові і вони також ніколи не помічали, не здогадувалися і не могли собі уявити жодних подібних потягів чи вчинків які пред’являють сьогодні йому карні органи, і для усіх цих людей включаючи і його дружину це цілковите потрясіння і шок. 

  5. Отець Андрій Бурдик постійно проживав у м. Львові із своєю сім’єю і працював на світській роботі, а це понад 300 км. від самого Гурбинського монастиря, тому навіть, якщо щось він тайкома і вчиняв по відношенню до своєї дочки, то зрозуміла річ цього ані намісник ні ченці не могли ні бачити ні запідозрити.

І на останок: Протодиякону Андрію Бурдику інкримінують злочин педофілії під час його попереднього шлюбу із матір’ю потерпілої його дочки, тобто першою дружиною (і слід сказати, що ще тоді Бурдик А. не був ні священнослужителем, а також не був знайомий із намісником і братією монастиря), і ні ця його перша дружина, якій якби нормальній матері вартувало б цікавитись і розмовляти із малолітньою її дитиною про її особисте життя, тим більше ми усі чудово знаємо з психології в якому депресивному і пригніченому стані перебуває покривджена саме в цей час дитина від дій педофіла, і ця пані мала б це помічати (!), але ця жінка до цього часу нічого не помічала і не заявляла у відповідні органи, що виглядає більш ніж дивно і навіть підозріло! Також і його дочка нічого не виявляла оточуючим і громадськості про події які тривали з нею роками, що в сучасному інформаційному та розкутому світі також практично мало віриться! Але цікаве наступне, що саме ця вся історія з боку першої дружини та їх спільної з Андрієм Бурдиком дочки, розпочалася одразу після того як А. Бурдик почав говорити їм його майнові права на його житло (квартиру у багатоповерхівці), яке свого часу після свого розлучення він залишив для проживання цій своїй попередній дружині та їх спільній дитині! Тому в цій явно непростій та драматичні історії більше запитань аніж очевидних відповідей!

Братії Свято-Воскресенського чоловічого монастиря в урочищі Гурби щиро жаль, що саме така подія трапилася із причетними до служіння у обителі особами і щиро просить Господа Ісуса Христа, в днях святкування Воскресіння Якого ми нині перебуваємо, щоб він простив всі гріхи причетним до цих подій і дав достойне і християнське завершення цієї кривди для Святої Церкви!

Воістину Христос Воскрес!


Гурби, 21 травня, в день св. ап. Іоана Богослова

2023 року Божого