Некролог новопреставленого ієромонаха Марка (Лісного)

14 вересня 2022 року Божого (1 вересня ст.ст.), у день церковного новоліття, після важкої хвороби на 44-му році життя відійшов у вічність насельник Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських Могилах ієромонах МАРК (Лісний).

Ієромонах Марк (у миру Лісний Роман Степанович) народився 12 листопада 1978 року Божого у м. Львові.

З дитинства виховувався у благочесті та був побожним християнином.

Навчався у Рівненській духовній семінарії.

2016-го року Божого відвідавши з паломниками Гурбинську обитель запалився бажанням всеціло присвятити своє життя Богові та стати насельником цього монастиря. Бачачи його ревність до служіння Богові намісник монастиря благословив Романа бути послушником.

9 грудня 2016 року Божого Священноархімандритом Гурбинського монастиря архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном був ПОСТРИЖЕНИЙ У ЧЕРНЕЦТВО на честь преподобного Марка Гробокопателя Печерського.

25 грудня 2016 року Божого, в неділю 27-у після П’ятдесятниці, в день пам`яті Спиридона, єпископа Тримифунтського, був рукопокладений у САН ДИЯКОНА. Дияконську хіротонію після попереднього постригу у чтеці та іподияконської хіротесії звершив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон за Божественною Літургією у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Рівне.

5 березня 2017 року Божого, у 1-шу Неділю Великого Посту, Торжество Православ`я, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон за Божественною Літургією у Свято-Покровському кафедральному соборі  м. Рівне звершив СВЯЩЕНИЧУ ХІРОТОНІЮ над ченцем Гурбинського чоловічого монастиря ієродияконом Марком (Лісним).

31 березня 2018 року Божого, у Лазареву суботу, архієпископом Іларіоном нагороджений правом носіння НАПЕРСНОГО ХРЕСТА.

З часу дияконської а потім і священичої хіротоній постійно і ревно звершував богослужіння у монастирі та на парафіях, що перебувають під духовною опікою Гурбинської обителі, зокрема тривалий час ніс послух у Свято-Покровському храмі с.Будераж.

Спочилий у Бозі отець Марк завжди мав повагу серед вірян, які його любили, приходили до нього за порадою, з радістю відвідували богослужіння, які він прикрашав своїм дзвінким голосом, слухали слова його настанов і проповідей. Для багатьох він був справжнім духовним отцем.

Не цурався отець Марк і повсякденного побутового послуху, піклувався про монастирське господарство та город, брав активну безпосередню участь у розбудові Гурбинського монастиря.

Для братії та кліру він був добрим другом, справжнім братом у Христі Ісусі.

Намісник Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських Могилах висловлює щирі та глибокі співчуття братії та кліру обителі у зв’язку із втратою співбрата та співслужителя, батькам і всій родині спочилого, парафіянам, вірянам, духовним дітям та друзям отця Марка, всім, кому покійний був рідний чи близький.

У свою чергу братія та клір Гурбинської обителі приєднується до співчуттів.

Молитовно завжди пам’ятатимемо нашого дорогого брата у Христі та возносимо нині свої благання до Всемилостивого Бога, щоб оселив душу новопреставленого ієромонаха Марка в оселях праведників, де немає ні смутку, ні журби, ні зітхання, але життя безкінечне.

ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ і ВІЧНАЯ ПАМ`ЯТЬ !