Владика Матфей очолив богослужіння в Гурбинському монастирі у День Свята П`ятдесятниці

12 червня 2022 року Божого (30 травня за ст. ст.), у день Свята П`ятдесятниці, свято Зіслання Святого Духа, день Пресвятої Тройці, у головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських могилах було звершено святкові богослужіння, які на запрошення намісника монастиря та з благословення священноархімандрита обителі архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона очолив Преосвященний єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

Його Преосвященству співслужили намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда), ігумен Лука (Зань), ієромонах Ілля (Соцький), протодиякон Андрій Бурдик та протодиякон Тарас Процюк.

Під час Божественної Літургії святителя Іоана Золотоустого особливі прохання було піднесено за воїнів, що захищають нашу Державу від навали московських ординців, та за визволення нашої землі від нашестя чужинців, за всіх полонених та безвісті пропавших, за поранених і постраждалих у війні, за скору перемогу нашого воїнства над супостатом та повернення до своїх домівок українських переселенців та біженців.

За Літургією багато присутніх вірян причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Христових. Значною кількістю серед причасників були діти.

Цього дня на вечірньому богослужінні, яке звершується згідно Церковного Уставу відразу після Божественної Літургії, вперше після Пасхи здійснюється молитва зі схилянням колін. Відповідно до цієї традиції після Літургії духовенством на чолі з Владикою Матфеєм було відслужено велику вечірню, яка розпочалась співом молитви "Царю Небесний" і під час якої після великого прокимну духовенством було прочитано особливі колінопреклонні молитви.

По завершенні вечірні до вірян з вітальним та повчальним словом звернувся Його Преосвященство єпископ Матфей. У свою чергу намісник монастиря, архімандрит Онуфрій, подякував Преосвященному Владиці за візит та за звершене спільне урочисте богослужіння.

Завершилися святкування традиційним для цього дня освяченням зілля, окропленням вірян святою водою та уставним многоліттям.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах