Літургія Ранішеосвячених Дарів у пятницю першого тижня Великого посту

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

11 березня 2022 року Божого, у п’ятницю першого тижня Великого посту, у Гурбинському Свято-Воскресенському монастирі на Повстанських Могилах було відслужено літургію Ранішосвячених Дарів.

Богослужіння очолив намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда).

За літургією підносились посилені молитви за українське військо та побожний український народ.

По завершенні літургії архімандрит Онуфрій звершив чин молебного співу великомученику Феодору Тирону та прочитав молитву над коливом.

Довідка:

У п`ятницю першого тижня Великого посту по завершенні літургії здійснюється освячення колива - відвареної пшениці з медом, в пам`ять святого великомученика Феодора Тирона, який надав допомогу християнам в час посту.

Візантійський імператор Юліан Відступник у 362 р. наказав у місті Антіохії таємно окропити кров`ю ідоложертовних тварин усі харчі. Але святий великомученик Феодор Тирон, спалений у 306 році за визнання Христової віри, явився уві сні антіохійському єпископу Євдоксію, відкрив йому таємне розпорядження Юліана і повелів упродовж усього тижня нічого не купувати на ринку, а харчуватися коливом.

З тих пір свята Церква постановила святкувати пам’ять святого Великомученика Феодора Тирона в суботу першої седмиці Великого посту. В п’ятницю, на передодні, по завершенні літургії Ранішосвячених Дарів, Церквою встановлено звершувати молебень великомученику Феодору Тирону, прикінці якого освячується приготовлене коливо, яке роздається вірянам.

 

Прес-Служба Свято-Воскресенського

чоловічого монастиря на "Повстанських Могилах"