Архімандрит Онуфрій спіслужив архієпископу Герману у кафедральному соборі м. Володимир-Волинського

8 січня 2022 року, в день пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, у другий День Різдва Христового, кафедральний собор Різдва Христового м.Володимир-Волинський відзначив свій престольний празник та 30-ліття заснування парафії.

З нагоди храмового свята на запрошення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея прибули на святкування архієреї та духовенство з інших єпархій.

Божественну літургію Святителя Іоана Золотоустого очолив Високопреосвященний Герман, архієпископ Чернівецький і Хотинський.

Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, благочинний собору прот. Ігор Бігун, настоятель монастиря собору 12-ти апостолів ігумен Трофим, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських Могилах архімандрит Онуфрій (Ляда) та запрошенне духовенство.

Під час богослужіння був присутній настоятель костелу Іоакима й Анни ксьондз Лєшек Кошляга.

Після літургії був звершений подячний молебень після якого архієпископ Герман виголосив проповідь та від імені архієреїв привітав всіх присутніх з Різдвом Христовим, з днем свята Собору Пресвятої Богородиці та з престольним празником кафедрального собору, а також подякував владиці Матфею за запрошення. Владика Матфей подякував архієреям та духовенству за спільну святкову молитву.

Привітати свого архіпастиря та прихожан зі святом прибув голова РДА Юрій Лобач, який привітав усіх з Різдвом Христовим та Новим роком, побажав їм надії, любові та непохитної віри, добра і злагоди на весь прийдешній рік, достатку і затишку в родинах та миру й спокою в державі. У свою чергу Владика Матфей виконав приємну місію та вручив очільникові району від Митрополита Київського і всієї України Епіфанія орден святого Юрія Переможця та Грамоту за віддане служіння Богові й Україні та жертовність у захисті добра і правди.

Від імені міського голови громаду привітав перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

У цей день єпископ Матфей сердечно подякував воїнам Князівської 14-ої окремої механізованої бригади, які молились за Богослужінням, за захист України, за мужність і самовідданість в обороні держави, за можливість святкувати Різдво в українському храмі з українськими колядками.

Богослужіння завершилось уставним многоліттям та спільною колядою.

За матеріалами прес-служби
Володимир-Волинської єпархії.