Різдвяне вітання архімандрита Онуфрія (Ляди)

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

«Немовля народилося нам — Син даний нам…» (Іс.9:6) Згадуючи ці слова пророка Ісаї у часі Різдвяних свят ми по особливому відчуваємо присутність Божу. Адже Сам Бог, Друга Особа Пресвятої Тройці, воплотився заради нашого спасіння, прийшов до нас на землю, став одним із нас, щоб визволити від вічного прокляття та муки, натомість даруючи Царство Небесне. Христос не просто прийшов до нас, Він народився для нас і віддав нам Себе, як писав про це пророк Ісая.

Прихід Спасителя відбувся понад дві тисячі років тому, але і зараз щороку Свята Церква велично вшановує Різдво Христове, радісно святкує її весь християнський світ. Проте завжди маємо ми ставити перед собою питання «А чи правильно ми святкуємо, чи лише у радісних піснеспівах колядок та пишно накритих столах має полягати це святкування?»

Святкуючи Різдво ми повинні щоразу вникати у духовну глибину величної події воплочення Сина Божого, адже не простої людини день народження ми святкуємо, а Різдво Спасителя – Самого Бога. Ми святкуємо возз’єднання Бога з відпалим людством, підтвердження того, що ми створені за образом і подобою Божими у духовному плані, утвердження того, що ми є творінням Божим, яке Він безмірно любить, та яким не гордує, бо зволив прийняти наше тіло. Пам’ятаючи же, що Христос зволив прийняти наше тіло, ми маємо усвідомлювати, що людину було піднесено, а саме людське єство, як фізичне так і духовне, було освячено, і наш християнський обов’язок – неухильно дбати про чистоту свого тіла та душі.

Подія Різдва Христового вселяє у нас ще глибшу віру в Бога та всецілу довіру Йому, адже виконав Бог Свою обітницю дану через Мойсея та пророків. Це виконання Богом Своєї обітниці має спонукати і нас до виконання Його заповідей, до віри у все те, про що Христос нас навчав. Особливо сьогодні це повинно стосуватися слів Христових: «Якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони не попросили, буде їм від Отця Мого Небесного; бо, де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них» (Мф.18:19-20). Коли в Ім’я Боже ми збираємося у храмі на молитву та просимо щось в Ім’я Ісуса Христа, тож хіба все, що корисне для нас, не буде дано нам Богом, Який і Сам поміж нас перебуває? Звичайно, що буде – головне мати віру і не втрачати надії, як не втрачали надії на прихід Спасителя Мойсей та пророки, старозавітні патріархи та наші праотці.

Вірою та молитвою ми переможемо ворога, що зазіхає на наші святині, а наше воїнство здобуде довгоочікувану перемогу над окупантами. На жаль, у такий радісний час Різдвяних Свят ми змушені думати і говорити про ту ситуацію, яку маємо сьогодні у нашій Державі, але розуміймо, що це сьогодні для нашого українського народу – головне. Бо не з добрими намірами прийшов до нас ворог. Упродовж багатьох століть ми вже мали приклади неодноразового приходу цих так званих «визволителів» чи інших представників «братнього народу», як вони себе називають. Результатом цих приходів стало нищення нашої культури, історії, мови, віри, закриття храмів та наруга над святинями. Але як прийшов Спаситель врятувати усе людство від неволі диявола так і прийде Він на допомогу нашим воїнам та допоможе визволити Україну від навали беззаконників та окупантів.

Тож вітаючи вас усіх з Різдвом Христовим бажаю сьогодні усьому українському народові насамперед миру та злагоди в нашій державі, бажаю скорої перемоги воїнству нашому та щоб українці були повноправними господарями на своїх землях!

Нехай Христос-Спаситель, Різдво Якого ми сьогодні торжественно святкуємо, народжується повсякчасно у кожному серці, нехай зоря Вифлеємська осяє Божим миром кожну українську домівку, а особливо окопи та інші польові укріплення наших воїнів! Нехай і ворогів наших її світло врозумляє та просвічує їхні затьмарені серця!

Усім же Вам та усьому нашому українському народові  бажаю сьогодні здоров’я, любові, достатку та Божого благословення на довгий вік у мирі та з Христом у серці провадити своє життя і осягнути Царство Боже, яке наблизив до нас Господь воплотившись у Вифлеємі від Пречистої Діви Марії!


ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!

 архімандрит Онуфрій (Ляда),
намісник Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах

Гурби,
Різдво Христове
2021/2022 року Божого