У день пам`яті святителя Спиридона на Гурбах було закладено ще один храм

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах
25 грудня 2021 року Божого (12 грудня ст.ст) Православна Церква вшановала пам`ять святителя Спиридона, єпископа Тримифунського, чудотворця. День його пам`яті як і сам святий є особливими для Свято-Воскресенського монастиря в урочищі Гурби, адже один із храмів, який зараз будується в обителі, буде носити ім`я в честь саме святителя Спиридона.

З нагоди свята, на запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, богослужіння в обителі очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Владиці Димитрію співслужили єпископи Православної Церкви України: митрополит Переяславським і Вишневським Олександр, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинським і Турійський Матфей та єпископ Хмельницький і Кам`янець-Подільський Павло. Архієреям співслужило духовенство, зокрема намісник монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), насельники монастиря та прибуле духовенство з Рівненської, Львівської та Тернопільської єпархій.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, ряд священнослужителів було удостоєно чергових священичих нагород. Зокрема, ієромонах Марк (Лісний) та протоієрей Тарас Гордон були удостоєні права носіння хреста з оздобами, а ієромонах Ілля (Соцький) права носіння наперсного хреста.

Після прочитання Євангелія з проповідю до вірян звернувся митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, який розповів про життя святителя Спиридона Тримифунтського, чудеса, які відбувалися за його молитвами, та сьогоднішнє заступництво і покровительство.

За богослужінням була піднесенні молитва за українських воїнів які захищають Україну, та за припинення епідемії коронавірусу.

Після євхаристійного канону Владика Іларіон, після попереднього постригу у чтеці та іподияконської хіротесії, звершив хіротонію у сан диякона Павла Ковальського, студента Рівненської духовної семінарії.

Після закінчення богослужіння, з благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, намісник Гурбинського монастиря архімандрит Онуфрій був удостоєний особливої монашої нагороди – права носіння дерев’яного жезла.

Того ж дня архієреями та духовенством було здійснено чин закладання капсули під будівництво ще одного майбутнього храму обителі на честь преподобного Онуфрія Великого.

Участь в богослужіннях та закладенні храму взяли багато вірян і паломників з Рівненської та сусідніх областей, представники та очільники органів місцевої влади, а також меценати та благодійники монастиря.

Закінчились богослужіння уставним многоліттям.

За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії