Ювілейний вітальний адрес архімандриту Онуфрію з нагоди 30-ліття від Дня народження

Ваше Високопреподобіє,
всечесний отче-архімандрите,
дорогий наміснику
нашої святої
Гурбинської обителі!

Щоразу бачачи Вашу самовіддану працю на благо Церкви Христової, слухаючи і читаючи Ваші проповіді та настанови, будучи безпосередніми учасниками спільної з Вами молитви невільно згадуються слова 26-го псалма Давидового, які надзвичайно влучно характеризують Вас і як глибоко віруючу людину, і як священнослужителя, і як монаха, і як намісника монастиря та духовного батька багатьох вірян: «Одного прошу я у Господа, одного бажаю, щоб жити мені в домі Господньому усі дні життя мого, дивитися на красу Господню, щоранку молитися у храмі Його» (Пс.26:4)

Ви, отче-архімандрите, були і є без перебільшення одним із будівничих Помісної Православної Церкви України і як безпосередній учасник Об’єднавчого собору, і як намісник Гурбинського монастиря. Ви утверджуєте віру православну в Бога Істинного, в Бога Єдиного, зміцнюючи її в серцях тих, хто слухає Ваші повчання, хто приходить до Вас за порадою, хто з Вашою допомогою воз’єднався з Христом Спасителем. Ви впевнено розбудовуєте ввірений Вам Свято-Воскресенський монастир як в духовному так і в прямому розумінні.

Не раз Вам доводилося бути активним учасником відстоювання прав нашого українського народу, зокрема на молитву рідною мовою, на автокефальну Церкву, на вшанування пам’яті своїх Героїв. Не раз це відстоювання було відверто небезпечним, але Ви не зупинялися, вочевидь керуючись словами того ж 26-го псалма: «Господь – Просвічення моє і Спаситель мій, кого убоюся? Господь – Захисник життя мого, кого устрашуся?» (Пс.26:1) Багато вірян вдячні Вам за підтримку у важкі хвилини боротьби за ці права, багато з них брали з Вас цей приклад мужності та твердості у вірі в Бога і в надії на Його захист.

Сьогодні Ви, отче Онуфрію, святкуєте свій 30-літній ювілей. Важко сказати чи це великий проміжок часу чи не дуже. Але абсолютно відомим є той факт, що за цей проміжок свого життя Ви зробили надзвичайно багато, і цей факт говорить про те, що Ви йдете правильним шляхом і Вашу працю благословляє Господь.

Прийміть же від нас усіх сьогодні найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня Народження, з нагоди Вашого 30-ліття!

Підносимо за Вас нині гарячу молитву до Бога, щоб Всеблагий і Всемилостивий Господь ще більше обдаровував Вас Своїм благословенням, оточував миром і злагодою, збагачував життєвий шлях радісними днями!

Бажаємо Вам, отче-архімандрите, щоб слова Вашої проповіді настановляли усіх, хто їх чує, на стежку Істини, щоб вели до спасіння і немов палаючий вогонь розтоплювали навіть найхолодніші серця!

Нехай плідним буде Ваш труд во славу Божу та на благо Церкви Православної, нехай зерно Євангелія Правди, яке Ви сієте, рясно проростає і дає добрий урожай на Ниві Христовій!

Дорогий наш отче Онуфрію, від щирого серця бажаємо Вам у цей святковий і ювілейний день міцного здоров’я і многих та благословенних Господом Богом років життя під Покровом Пречистої Його Матері і заступництвом усіх святих!

З повагою та любов`ю у Христі Ісусі
Вашого Високопреподобія смиренні послушники