Літургія Ранішеосвячених Дарів у пятницю першого тижня Великого посту

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

19 березня 2021 року Божого, у п’ятницю першого тижня Великого посту, у Гурбинському Свято-Воскресенському чоловічому монастирі на Повстанських Могилах було звершено літургію Ранішосвячених Дарів, яку очолив намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда).

По завершенні літургії отець Онуфрій звершив чин молебного співу з каноном великомученику Феодору Тирону та прочитав молитву на освячення колива.

Довідка:

У п`ятницю першого тижня Великого посту на літургії здійснюється освячення "колива", тобто відвареної пшениці з медом, в пам`ять св. великомученика Феодора Тирона, який надав благотворну допомогу християнам для збереження посту.

Візантійський імператор Юліан Відступник у 362 р. наказав у місті Антиохії таємно окропити кров`ю ідоложертовних тварин усі харчі. Але св. великомученик Феодор Тирон, спалений у 306 році за визнання Христової віри, явився уві сні антиохійському єпископу Євдоксію, відкрив йому таємне розпорядження Юліана і повелів упродовж усього тижня нічого не купувати на ринку, а харчуватися коливом.

З тих пір свята Церква постановила святкувати пам’ять цього святого в суботу першої седмиці Великого посту, а в п’ятницю, на передодні, після літургії Ранішосвячених Дарів звершувати молебень великомученику Феодору Тирону, а по закінченні його освячувати приготовлене коливо й роздавати його вірним.Прес-Служба Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах