Різдвяне вітання архімандрита Онуфрія (Ляди)

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

«Горить звізда промінням ясним – новину дивную звіщає» – такими словами починається одне давнє українське віншування, з якого починали сповіщати у дні Різдвяних свят українські колядники у кожній хаті, в кожній оселі, радісну звістку про народження Христа-Спасителя. Цими короткими словами наш народ висловлював своє радісне захоплення чудним дійством, яке з року в рік згадує Православна Церква у день свята Різдва Христового, утаємниченим і важко зрозумілим для людського розуму – Сам Предвічний Бог став людиною, воплотився задля спасіння роду людського.

Традиційні українські колядники уподібнюються тим ангелам, які сповістили пастухам в околицях Вифлеєму про народження довгоочікуваного Месії, а ми, будучи благочестивими християнами, уподібнюємося тим смиренним пастухам, яким першим було сповіщено подію, що певною мірою рівна по значимості з подією створення світу.

Маючи любов один до одного, будучи доброю християнською родиною, зберігаючи віру православну та українські церковні і народні традиції святкування Різдва Христового ми уподібнюємося мудрецям, що принесли свої дари Цареві над царями, бо приносимо в дар Богомладенцю всі ці наші духовні цінності.

Уподібнюємося ми сьогодні й ангелам, котрі викликували «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк.2:14). Наша радість нині є великою, «Бо Немовля народилося нам... Бог кріпкий, Отець вічности, Князь миру» (Іс.9:6). Такими епітетами величав пророк Ісая народженого у Вимфлеємі Христа за сім століть до Його Різдва, так і ми через понад двадцять століть після цієї події возвеличуємо нашого Спасителя, Бога Предвічного, який прийшов «зgмлю й Нgбо в одно злучити», як про це співає український народ у відомій колядці.

Згадуючи пророцтва Ісаї хочеться згадати і ці його слова: «Народ, що ходить у пітьмі, побачить світло велике; на тих, що живуть у країні тіні смертної, світло засяє» (Іс.9:2). Сьогодні ми впевнено говоримо, що цим народом, про якого говорив пророк Ісая, є ми – християни – усі ті, хто прийняв Ісуса Христа, хто охрестилися в Нього і, відповідно, в Нього одягнулися. Це для нас засяяла зоря вифлеємська сповістивши про народження Сонця Правди – Христа Бога нашого, це Його Євангеліє Правди усунуло язичницький морок і засяяло Світлом Великим усьому світові. Це Світло – є Син Божий, Єдинородний, Господь Бог і Спас наш Ісус Христос.

Нехай же це немеркнуче світло Христове повсякчасно огортає Ваші родини, зігріває Ваші серця, просвітлює Ваш розум, усуває всякий морок зла і неправди. Нехай це світло просвічує і вразумляє ворогів наших, нехай це світло веде наших воїнів до перемоги над окупантами, а на землю українську приносить мир і злагоду.

Щиро вітаю Вас та всю багатомільйонну нашу українську родину
з Різдвом Христовим та бажаю усім благодатних і веселих свят!

Приєднуючись до всіх віншувальників, котрі цьогоріч будуть славити Христа у Ваших домівках, у храмах Божих,
бажаю Вам у цей святковий день Божого благословення
«в здоров’ї та достатку прожити цей рік,
а за ним із року в рік
і хай довгим буде Ваш вік!»

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

СЛАВІМО ЙОГО!