всі новини >>>

Головна письменниця Рівненщини заспівала про Гурби

Голова Рівненської організації Національної спілки письменників України Ірина Баковецька-Рачковська нещодавно за підтримки Українського культурного фонду з ініціативи Письменницької робітні «Оповідач» записала дебютний альбом своєї літературно-музичної творчості «Етно-рок-поезія». «Етно-вірші» – це експериментальний літературний стиль, спроба синкретизувати літературу із іншими, здається, непоєднуваними напрямками та жанрами, синкретизм власної поезопрози авторки, фольклорних вставок-голосінь, етнічних звуково-голосових ефектів, мантричної аудіуальної та вербальної ритміки і екпресивної сучаної музики. 

Серед даного доробку є її відомий вірш «Гурби», який авторка присвятила кривавій історичній події національно-визвольної боротьби. Ірина, як очільниця літературного руху на Рівненщині і безпосередньо, як письменниця, всіляко популяризує Гурби, як історичнимй та духовий осередок краю – організовує письменницькі поїздки, реалізовує творчу молодіжну резиденцію на базі обителі, оспівує його в творчості тощо. 

Щиро вітаємо мисткиню з її черговим творчим успіхом! Сподіваємося на подальшу співпрацю з письменництвом краю в ім`я України та її духовного і культурного розвитку!

Про авторку: Ірина Баковецька-Рачковська – голова Рівненської письменницької організації, заступниця директора КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради, письменниця, етно-рок-виконавиця, організаторка чисельних літературних та мистецьких проєктів, авторка восьми книг, лавреатка літературних премій імені Михайла Дубова (2012 р.), Валер`яна Поліщука (2015 р.) Уласа Самчука (2019 р.) та Світочів (2020 р.). Степендіатка стипендії президента для молодих письменників та митців (2019 р.), нагороджена медаллю «За патріотизм до України» (2019 р.); нагороджена медаллю «За благодійну діяльність» (2019 р.).