«Повстанський Миколай» зустрічав на Гурбах дітей з особливими потребами

На Рівненщині у повстанській криївці, що на території Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря організували Свято Миколая для дітей з особливими потребами, повідомляє "Суспільне. Новини". В урочище Гурби Здолбунівського району, де відбувся найбільший бій між бійцями УПА і військами НКВС, їх запросив директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Олександрович Тищенко. Він же ж у святковому дійстві виконав роль помічника Святого Миколая.

Потрапити у криївку змогли навіть ті, хто пересувається на інвалідних візках, адже реконструкція повстанського сховку має інклюзивний вхід.

Новозбудована криївка у Гурбах має два входи-виходи. Один – традиційний спуск із драбиною, інший спеціально облаштуваний так, аби повстанський сховок був доступний відвідувачам з інвалідністю.

"Досить зручно. Там доріжки проїхати, і в храмі, досить добре, доступно. Бачите, яка радість. Дуже задоволені. Ми й причастилися, і на службі побували", – розповідає мама дитини з інвалідністю Олена Мельничук.

"Ці діти з інвалідністю зі Здолбунова, що за 40 кілометрів від Гурб, але криївку вони відвідують вперше", – каже голова громадської організації "Батьків дітей з інвалідністю "Джерело життя" Тетяна Ярмолюк. – "На жаль, всі не можуть приїхати. У зв’язку з карантинними вимогами, ми стараємося хоч трішки дітей групками брати і привозити до Святого Миколая, принести діткам радість, подарунки в такий святковий день".

У криївці відтворено інтер’єр 40-50-х років минулого століття. Експозицію облаштовував директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко.

- Це фрагмент снаряда. Бачите, вже вибухнув колись був, - розповідає пан Олег.
- А снаряд від чого? - запитують діти.
- Від гармати, радянська гармата.
- А ось тут?
- Це все можна в руки взяти, все доступно. Це патрони, - показує директор музею.

Саме Олег Олександрович запросив дітей на інтерактивне дійство під назвою "Повстанський Миколай".

Після екскурсії в криївці дійство продовжили у приміщенні Трьохсвятительського трапезного храму Свято-Воскресенського чоловічого монастиря, який постійно діє на місці великого подвигу Героїв Гурбинського бою.

Тут дітям майстриня Ольга Парницька організувала майстерклас з виготовлення черевичків для помічників Миколая.

На завершення діти отримали подарунки від "Повстанського Миколая" та зробили спільне фото на згадку про гостини у його резиденції в Гурбинських лісах.

За матеріалами "СУСПІЛЬНЕ | НОВИНИ"
Фото "СУСПІЛЬНЕ | НОВИНИ"