Монастир відвідали паломники з міста Рівного

26 вересня 2020 року Божого з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона для мешканців Рівного паломницькою службою «Метеора», керівником якої є прот. Василь Рудніцкий, було організовано паломництво до святині нашої рідної Рівненщини. Групу паломників очолив ієрей Юрій Дещинський.

Розпочали свою прощу рівняни з особливого місця для кожного свідомого українця – Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря. Тут на місці де полягло багато патріотів за волю і незалежність України було засновано Гурбенську обитель, щоб всі бажаючі могли вшанувати пам`ять героїв – українських повстанців, які поклали свої голови за кращу долю нашої землі.

В Гурбах для паломникі було звершено Божественну Літургію, яку очолив з благословення намісника монастиря архімандрита Онуфрія (Ляди)  ієромонах Лука (Зань) у співслужінні ієромонах Марка (Лісного) та ієрея Юрія Дещинського . Традиційно під час богослужіння було піднесено молитви за Українську державу, владу, воїнство і весь побожний народ. В кінці Богослужіння отець Марка звернувся до присутніх з повчальним словом. По завершенні Літургії прочани мали можливість приклонитись до ікон в яких зберігаються частички мощей угодників Божих.

Опісля літургії на прочан  чекала пізнавальна єкскурсія  монастирем та меморіальним комплексом. Історію бою та подій які відбувалися, під-час війни на цій землі, розповідав директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко.

На завершення слід сказати, що ми дуже часто багато знаємо про святині, які знаходяться далеко від нас, набагато більше, ніж про ті святі місця, якими славиться наша Рівненщина, тож цікавмося своєю історією, зберігаймо свою віру Православну, бо в ній утвердження України.

Прес-служба Св`ято-Воскресенського чоловічого монастиря