Ігумен Онуфрій взяв участь в богослужінні з нагоди 15-річчя Рівненської Духовної Семінарії та 10-річчя з дня упокоєння митрополита Даниїла (Чокалюка)

10 грудня цього року Рівненська Духовна Семінарія відзначає дві важливі події в історії Рівненської єпархії: 15-річчя Рівненській Духовній семінарії та 10-річчя упокоєння митрополита Даниїла (Чокалюка).

Всі урочисті заходи відбувались у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівного. На запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона святкову Божественну Літургію очолив Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, ректор Київської Православної Богословської Академії.

Владиці Епіфанію співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій; архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор та керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт.

Також до богослужіння долучились студенти КПБА із проректором прот. Олександром Трофимлюком, викладачами та столичним духовенством: прот. Олегом Маланяком, прот. Валерієм Семанцом, прот. Петром Ландветовичем, прот. Василієм Чупровським; священиками м. Рівного та Рівненської єпрахії, які отримали рукоположення з рук владики Даниїла.

Своєю присутністю і молитвою прикрасили урочистість і представники інших духовних шкіл нашої Церкви: представники ЛПБА — вчений секретар прот. Любомир Хомин та прот. Петро Політило, представники ВПБА — ректор прот. Володимир Вакін, прот. Василій Клочак, представник богословського відділення ЧНУ ім. Ю. Федьковича — прот. Миколай Лагодич, представник Івано-Франківського ПБ інституту — архимандрит Паїсій (Кухарчук).

Храм був наповнений великою кількістю вірян, які зі зворушеним серцем щодня приходять з особистою молитвою на могилу владики Даниїла.

На Літургії зі словом проповіді до вірних звернувся владика Євстратій, який з особливим теплом і спогадом згадав про покійного митрополита Даниїла.

В кінці Літургії був відслужений подячний молебен. На могилі митрополита Даниїла було відслужено панахиду в присутності великої кількості духовенства і вірних.

Урочистості були продовженні актовою частиною, що відбулась у нижньому храмі кафедрального собору.

На адресу духовної школи вітальні слова висловили присутні архієреї, а цінні подарунки подарували представники інших духовних навчальних закладів.

Також були відзначені кращі студенти семінарії за підсумками 2014-2015 навчального року.

Зі спогадом про митрополита владику виступив його рідний брат і викладач КПБА Святослав Михайлович Чокалюк.
На завершення актової частини присутні мали змоги почути живий голос митрополита Даниїла у записі його проповіді виголошеної у м. Рівне на майдані Короленка в день Богоявлення.

З особливим піднесенням гості, студенти та всі присутні прослухали пам’ятний концерт-реквієм присвячений 10-річчю уопокоєння владики Даниїла. Ведучі концерту прот. Ігор Кучерук та п. Віра Кундюк зачитували вірші присвячені спочилому владиці авторства єпископа Іоанна (Швеця).

В ході концертної програми були виконані духовні твори та народні пісні: семінарський хор під керівництвом дияк. Володимира Іваника, архієрейський хор «Знамення» регенти дияк. Володимир та матушка Наталія Іваники, священичий хор «Анафора» регент матушка Оля Тимків.

Урочисті заходи завершились святковою трапезою.

За інформацією seminaria.rv.ua

фото диякон Іван Сидор та Микола Заяць