Богослужіння у неділю 8-му після П`ятдесятниці, пам`ять пророка Божого Іллі

2 серпня 2020 року Божого (20 липня ст.ст.), у неділю 8-му після П`ятидесятниці, день пам`яті пророка Божого Іллі, Гурбинський монастир відвідали прочани з Києва на чолі з протоієреєм Миколаєм Салабаєм, настоятелем київського храму на честь Різдва Христового на Подолі, та паломники з Чернігівщини на чолі з ієреєм Володимиром Павлиною, настоятелем Свято-Успенської парафії м. Бахмача та парафії Чудо-Архістратига Михаїла с. Григорівка.

Зранку у головному Свято-Воскресенському храмі монастиря було звершено спочатку водосвятний молебень, а після нього Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку очолив намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда). Отцю наміснику співслужили ієромонах Лука (Зань), ієромонах Ілля (Соцький), протоієрей Миколай Салабай, ієрей Володимир Павлина та протодиякон Андрій Бурдик.

Під час Літургії особливі молитовні прохання традиційно лунали за українських воїнів, які відстоюють незалежність нашої держави, та за визволення України від згубної пошесті.

Майже всі прочани цього дня приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Святих Таїн Тіла і Крові Христових.

Проповідь про духовну сутність чуда нагодування багатотисячного натовпу людей та про житіє пророка Божого Іллі з благословення намісника виголосив отець-протодиякон.

Після відпусту отець намісник звернувся до всіх присутніх парафіян, прихожан та прочан з повчальним словом.

На завершення о. Онуфрій привітав усіх іменинників, а особливо насельника обителі ієромонаха Іллю (Соцького) з Днем тезоіменитства. Також з цієї нагоди зі словами вітання до о. Іллі звернулися постійні парафіяни Гурбинського монастиря.

Завершилися богослужіння уставним многоліттям.

Після богослужіння протодиякон Андрій провів для усіх прочан пізнавальну екскурсію територією монастиря та Меморіалу полеглим Героям УПА. Послухавши розповідь про історію Гурбинського бою та історію монастиря, паломники знову рушили до головного храму обителі, побудованого на честь Воскресіння Христового, де отець-протодиякон розповів про сам храм та про багато святинь, які зберігаються в ньому і які прочани мали змогу вшанувати. Особливу увагу отець Андрій акцентував на іконах з частичками мощей українських святих, які є покровителями українського народу.

Підкріпивши свої сили монастирським кулішем та подякувавши наміснику і братії за теплий прийом паломники вирушили до Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, де їх зустрічав священноархімандрит Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря, керуючий Рівненською єпархією Високопреосвященний архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
монастиря на Повстанських могилах