Візит Предстоятеля Православної Церкви України до Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря

Цьогорічне святкування неділі 2-ої після П’ятдесятниці, коли Свята Українська Православна Церква вшановує пам’ять всіх українських святих, а також новомучеників і сповідників за віру, в Гурбинському Свято-Воскресенському монастирі було сповнене особливою подією – вперше в історії обителі з Першосвятительським візитом її відвідав Предстоятель Церкви. Приблизно о 16:00 Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ прибув до монастиря, де його зустрічали намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда) з братією та кліром у повному складі. Виголосивши вітальне слово отець-намісник вручив Предстоятелю на знак шани та синівської любові букет квітів. У свою чергу Його Блаженство подав братії та кліру монастиря своє архіпастирське першосвятительське благословення.

У супроводі священноархімандрита Гурбинського монастиря керуючого Рівненською єпархією архієпископа Іларіона Блаженнійший Владика оглянув територію обителі, ознайомився з побутом монахів та монастирським господарством.

Відвідавши головний Свято-Воскресенський храм обителі Його Блаженство вклонився численним святиням, які в ньому перебувають, зокрема іконам з частичками мощей українських святих – преподобного Меркурія Бригинського, священномученика Кукші Печерського, преподобного Олексія Карпаторуського та святителя Луки Кримського.

Отець-намісник ознайомив Предстоятеля з історією заснування монастиря, побудови та освячення головного храму, а також розповів про плани щодо майбутнього розвитку і розбудови обителі, хід реконструкції музею-криївки та облаштування території монастиря і меморіального комплексу.

О 17:00 розпочалося особливе богослужіння в історії обителі – чин поставлення хреста та заснування ще одного храму обителі на честь святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського. Особливим воно було не лише тим, що дало початок побудові ще однієї святині, але й тим, що це було перше богослужіння в Гурбинському монастирі звершене Предстоятелем Церкви.

Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію за богослужінням співслужили Високопреосвященні Владики митрополит Переяславський та Вишнівський Олександр та архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, намісник Гурбинської обителі архімандрит Онуфрій (Ляда), братія та клір монастиря у священному сані, а також запрошене духовенство.

Співи за богослужіннями виконували хористи Свято-Успенського собору м. Здолбунова та Гурбинського монастиря.

Після окроплення святою водою поставленого хреста, закладання капсули та освячення наріжного каменю майбутнього храму духовенство та віряни, які прибули до монастиря з нагоди візиту Предстоятеля з Рівненської та сусідніх областей, вирушили до меморального комплексу Героям Гурбинського бою, де було звершено літію за спокій душ Героїв Гурбинського бою та всіх полеглих у боях за віру православну та свободу українського народу.

По завершенні богослужіння Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх з Першосвятительським словом після чого Його Блаженство нагородив архімандрита Онуфрія іменним хрестом Предстоятеля, а також відзначив високими церковними нагородами фундаторів, меценатів та благодійників Гурбинського монастиря.

В свою чергу до Предстоятеля зі словами глибокої подяки за першосвятительські відвідини Свято-Воскресенського монастиря та звершені священнодійства звернувся священноархімандрит обителі Владика Іларіон, після чого було виголошено уставне многоліття.

На завершення Його Блаженство разом з Високопреосвященними Владиками поклали квіти до Меморіалу полеглим воїнам Гурбинського бою.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах

Фото прес-служб Київської Митрополії,
Рівненської єпархії та користувачів соцмереж.