Богослужіння у День Святої Трійці

7 червня 2020 року Божого (25 травня ст.ст.) Православна Церква святкує Свято П`ятдесятниці згадуючи подію сходження у вигляді вогненних язиків Святого Духа на апостолів та по особливому вшановуючи Пресвяту Тройцю.

Цього дня у головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських могилах було звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку з благословення намісника обителі архімандрита Онуфрія (Ляди) очолив ієромонах Лука (Зань) у співслужінні ієромонаха Нектарія (Мчедлідзе), ієромонаха Іллі (Соцького) та ієрея Сергія Баранецького.

За Літургією присутні віряни причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Христових.

Після Літургії, згідно Церковного Уставу, було відслужено велику вечірню, яка розпочалась спільним співом молитви "Царю Небесний". Вечірня у день свята П`ятдесятниці має свої відмінності у особливих проханнях на ектенії та читанні колінопреклонних молитов після співу великого прокимну.

Після відпусту отець Лука виголосив проповідь, привітав усіх присутніх зі святом та подякував за спільну молитву.

Завершилися святкові богослужіння традиційним для цього дня освяченням зілля та окропленням вірян святою водою.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах