Престольне свято головного храму Гурбинського монастиря. Вшанування 76-ої річниці бою під Гурбами

21 квітня 2020 року Божого (8 квітня ст.ст.), у Світлий вівторок, у Гурбинському Свято-Воскресенському монастирі на Повстанських могилах було урочисто відзначено Престольне свято головного храму обителі.

Також, як і щороку на третій день Великодня, тут, в урочищі «Гурби» на півдні Здолбунівського району Рівненської області, відбулося вшанування Героїв бою під Гурбами – масштабної битви воїнів Української Повстанської Армії проти окупаційних військ НКВС, яка відбулася 76 років тому.

Святкову Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого очолив Cвященноархімандрит Гурбинського монастиря, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Високопреосвященному Владиці співслужили намісник Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах архімандрит Софроній (Бордюк), військовий капелан протоієрей Тарас Волянюк, ієромонах Лука (Зань), ієромонах Марк (Лісний), ієромонах Нектарій (Мчедлідзе), ієромонах Ілля (Соцький), ієрей Петро Майба, ієрей Сергій Баранецький та протодиякон Віталій Рибчинський.

Співи за богослужінням виконував хор Гурбинського монастиря під керівництвом Валентини Бартошенко.

За Літургією було піднесено особливі молитві за українських воїнів, які відстоюють сьогодні волю та незалежність нашої Держави, а також за визволення українського народу та всього людства від згубної пошесті.

Богослужіння звершувалося з дотриманням усіх вимог карантину за межами храму на Пантеоні Слави Героїв Гурбинського бою. Присутні на богослужінні віряни мали змогу вільно розташуватися на абсолютно безпечній відстані на території меморіалу.

З метою залучення до молитви усіх, хто не мав змоги бути присутнім на урочистостях здійснювалась он-лайн трансляція богослужінь засобами мережі Інтернет.

По завершенні Божественної Літургії було відслужено панахиду пасхальним чином за загиблими повстанцями, Героями АТО на Сході України та усіма, хто від віку віддав своє життя за Україну, її волю та добробут її народу.

Після панахиди до присутніх з повчальним архіпастирським словом звернувся Високопреосвященний архієпископ Іларіон, після чого хвилиною мовчання та покладанням квітів від духовенства та представників влади і громадськості було вшановано полеглих Героїв  Гурбинському бою.

У свою чергу намісник обителі, архімандрит Онуфрій, подякував Його Високопреосвященству за піднесену молитву та повчальні слова пасхальної проповіді.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах