Пасхальне вітання архімандрита Онуфрія (Ляди)

«Нехай же святкує все творіння Христове Воскресіння!» – ці слова з Пасхального канону закликають усіх нас у цей Світлий і Величний День Святої Пасхи відкинути все земне, усі турботи, та радісно викликувати

«ХРИСТОС ВОСКРЕС!»

Дорогі у Христі браття і сестри!

Ми не можемо своїм людським розумом осягнути величі Хресної Жертви, ми не можемо осягнути глибину сутності нашого спасіння, але цими словами ми стверджуємо свою віру в те, що Христос – наш Ізбавитель, що Він є Джерелом життя вічного, бо добре знаємо, що без Воскресіння Христового вся наша віра як і земне життя загалом були б марними.

Ми, пам’ятаючи слова Господні, «віруємо не бачивши». Ми віддаємося Його Святій волі та уповаємо на Його милість, яка є безмежною. Безмежність милості Божої випливає з Його безмежної любові, бо сповнюючи Свої ж слова «немає більшої любові, коли хто душу свою покладе за друзів своїх», Христос пожертвував Собою за нас з вами.

Віра в Христа та Його спасительну жертву упродовж багатьох віків є в серцях українців. Ця віра допомагала боротися з окупантами та поневолювачами відкидаючи страх перед ворогом. Ця віра породила любов у серцях багатьох сотень тисяч кращих синів українського народу, які упродовж багатовікової історії віддавали своє життя за нашу з вами волю і незалежність, за можливість вільно ходити у храми Божі та молитися рідною українською мовою.

Сьогоднішнє святкування Великодня в умовах епідемії згубної пошесті, на жаль, є обмеженим у наших фізичних можливостях відвідати церкву та повною мірою виконати всі традиційні українські православні обряди. Обмежені ми сьогодні і у фінансових можливостях. Але це все нас жодним чином не повинно засмучувати, наша душа повинна радіти, бо не їжею чи питтям ми повинні сповнювати це святкування, а щирою гарячою молитвою та любов’ю до своїх ближніх, пам’ятаючи, що сім’я – це мала домашня церква. А тимчасові обмеження у вільному відвідуванні храмів спонукають нас у майбутньому належно цінувати таку звичну для нас можливість.

Бажаю вам усім, щоб нікого не торкнулась пошесть згубна, щоб Господь дарував Вам усім здоров’я та поблагословив довголіттям!

Нехай сповнені будуть ваші домівки миром та любов’ю, достатком та благополуччям!

Нехай розум ваш повсякчасно просвітлений буде Пасхальним Світлом, а серця сповнені Великодньої радості!

Відкинувши усе земне оспівуймо Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого повсякчасно благословляючи Його, бо перетерпівши розп’яття Він смертю смерть переміг і дарував усім нам життя вічне!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

архімандрит Онуфрій (Ляда),