День Тезоіменитства архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

3 листопада 2015 року Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Іларіона, схимника Печерського. В цей день правлячий архієрей Рівненської єпархії - архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відзначає день свого Небесного Покровителя.

З цієї нагоди у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне було звершено Божественну літургію, яку очолив владика Іларіон.

Напередодні, 2 листопада ввечері, у Свято-Воскресенському соборі було відслужено Всенічне бдіння, яке з благословення архієпископа Іларіон очолив єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

Під час літургії владиці співслужили: єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій; заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ КП архімандрит Кіріон (Інасарідзе); секретар Рівненського єпархіального Управління протоієрей Сергій Лучанін; благочинні єпархії; намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк); намісник Пересопницького чоловічого монастиря ігумен Григорій (Нерета); намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда); клірики Свято-Покровського і Свято-Воскресенського кафедральних соборів, та духовенство Рівненської, Дрогобицько-Самбірської і Тернопільської єпархій.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив прес-секретаря єпархії протоієрея Василія Рудніцького черговою богослужбовою нагородою – правом носіння хреста з прикрасами.

За літургією були піднесенні додаткові прохання про мир в Україні та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

Після запричасного стиха, з благословення архієпископа Іларіона, протоієрей Сергій Лучанін звернувся до вірних з повчальним словом.

По завершенні літургії був відслужений молебень перед іконою з часткою мощей преподобного Іларіона, схимника Печерського, яка в цей день перебуває у Воскресенському соборі.

Потім зі словами вітання на адресу владики Іларіона звернулись: єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій; секретар єпархії протоієрей Сергій Лучанін; старший священик Свято-Воскресенського кафедрального собору протоієрей В'ячеслав Грицак; старший священик Свято-Покровського кафедрального собору протоієрей Роман Довбета; намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк); генеральний директор ПП «Агро-Експрес-Сервіс» Сергій Костючко, а також вихованці недільної школи і парафіяни.

На завершення владика Іларіон подякував всім за вітання, після чого було проспівано уставне многолітня.

Цього дня архієпископ Іларіон отримав велику кількість вітань: від Святійшого Патріарха Філарета, влади, духовенства та вірян.

Прес-служба Рівненської єпархії