Архієпископ Іларіон звершив чин Великого освячення води на озері в с. Святе

Вже третій рік поспіль стало доброю традицією 19 січня, в день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа, на Здолбунівщині, саме в тій частині району, де в роки Другої світової війни діяла УПА, в невеличкому, загубленому в лісах селі з унікальною назвою Святе, освячувати воду.

Так і цьогоріч, 19 січня 2020 року Божого (6 січня ст.ст.), на озері в селі Святому архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, священноархімандрит Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах, звершив чин Великого Йорданського освячення води. Високопреосвященному Владиці співслужили намісник Гурбинського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), а також братія та клір обителі: ієромонах Лука (Зань), ієромонах Марк (Лісний), ієрей Сергій Баранецький та протодиякон Андрій Бурдик.

На богослужінні були присутні представники органів місцевої влади, зокрема голова Здолбунівської районної ради Олег Євгенович Дацюк, військовослужбовці та багато вископоважних гостей. На урочисте дійство прибуло багато вірян та прочан з Рівненської, Волинської та Львівської областей.

Співи за богослужінням виконував хор Гурбинського монастиря під керівництвом Валентини Бартошенко.

Після освячення води Владика Іларіон звернувся до присутніх з вітальним та повчальним словом та окропив усіх присутніх освяченою богоявленською водою.

Також Його Високопреосвященство відзначив архієрейськими благословенними грамотами тих, хто долучився до організації свята.

По завершенні богослужіння усі мали змогу пригоститися справжнім козацьким кулішем та гарячим чаєм, а також зіргрітися у пункті обігріву.

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах