У Гурбинському монастирі освячено розписи купола головного Свято-Воскресенського храму

29 грудня 2019 року Божого (16 грудня ст.ст.), у Неділю святих праотців, священноархімандрит Гурбинського монастиря на Повстанських могилах Високопреосвященнійший архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну Літургію в головному Свято-Воскресенському храмі обителі.

На паперті храму архіпастиря зустрічали діти недільної школи Свято-Михайлівського храму с. Буща (настоятель ієрей Петро Майба), які чудовими віршами привітали Владику та піднесли за українською традицією запашний коровай.

У притворі священноархімандрита зустрічав намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда).

Перед Літургією Владика Іларіон звершив Чин освячення розписів куполу храму, які були здійснені стараннями постійних меценатів обителі – Івана Ярославовича Зими та Олега Євгеновича Дацюка.

За богослужіннями Високопреосвященнійшому Владиці співслужили:  намісник Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), намісник Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах архімандрит Софроній (Бордюк), ієромонах Лука (Зань), ієромонах Марк (Лісний), ієрей Петро Майба та ієрей Сергій Баранецький. Дияконське служіння здійснювали протодиякон Віталій Рибчинський, протодиякон Андрій Бурдик та ієродиякон Ілля (Соцький).

Співи за богослужінням виконували хор Гурбинського монастиря під керівництвом регента п. Валентини та дитячий хор недільної школи Свято-Михайлівського храму с. Буща під керівництвом Богданни Майби.

За Літургією молилися прихожани з навколишніх сіл, а також прочани з Рівного, Здолбунова та с. Буща, багато з яких цього дня приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Христових.

Після відпусту керуючий єпархією звернувся до присутніх з повчальним словом. Владика Іларіон виголосив проповідь, яка розкривала суть євангельського читання цього дня – притчі про господаря і велику гостину, після чого привітав усіх з освяченням розписів куполу та подякував отцю-наміснику за запрошення і всім присутнім за спільну молитву.

Особливо Його Високопреосвященство подякував меценатам, стараннями яких було здіснено розписи куполу – І.Я.Зимі та О.Є.Дацюку, та вручив їм з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія високі церковні нагороди – медалі «За жертовність та любов до України».

Також Владика Іларіон привітав з днем народження постійну прихожанку монастиря п. Євгенію в день її 75-ліття та п. Олега Нечидюка, співзасновника та ведучого радіостанції «Радіо Трек».

В свою чергу намісник Гурбинської обителі подякував Владиці Іларіону за архипастирський візит та звершені урочисті богослужіння.

Завершилися богослужіння уставним многоліттям.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах