всі новини >>>

У Гурбинській обителі вшанували пам`ять святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, Чудотворця

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах
У головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах вже кілька років є ікона святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, Чудотворця – святого, який здавна відомий як помічник у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах. В ікону вмонтовано частичку взуття з його мощей – святиню, яку було привезено благочестивими прихожанами з грецького острову Корфу, де покояться мощі святого.

25 грудня 2019 року Божого (12 грудня за ст. ст.), у день пам`яті святителя Спиридона, у Свято-Воскресенському храмі було звершено урочисті богослужіння, які на запрошення намісника монастиря очолив намісник Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря архімандрит Константин (Марченко), якому співслужили намісник Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря на Повстанських Могилах архімандрит Онуфрій (Ляда), архімандрит Дмитро (Ющак), прот. Михайло Онищук, ієромонах Іов (Богуш), ієромонах Лука (Зань) ієромонах Марк (Лісний), прот. Андрій Ковальчук ієрей Петро Майба та ієрей Ігор. Дияконську службу за богослужіннями звершували ієродиякон Калінік (Півненко) та ієродиякон Ілля (Соцький).

До монастиря на молитву цього дня прибули прихожани з навколишніх сіл та прочани.

Після Божественної Літургії святителя Іоана Золотоустого, за якою багато присутніх вірян приступили до Таїнств Сповіді та Причастя Святих Тіла і Крові Христових, собором духовенства було звершено молебень до святителя Спиридона перед іконою святого з частичкою взуття з його мощей.

Після відпусту до присутніх звернувся архімандрит Константин, який подякувавши за запрошення привітав усіх зі святом та виголосив повчальне слово.

У свою чергу отець Онуфрій подякував отцю Константину, братії Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря, усім присутнім священнослужителям та усім вірянам і прочанам за звершені богослужіння та спільну молитву.

Завершилися урочистості співом величання святителеві Спиридону, єпископу Тримифунтському, уставним многоліттям та помазуванням вірян благословенним єлеєм, під час якого усі присутні мали змогу прикластися до ікони святого.

Довідка:
 
Святитель Спиридон народився на острові Крит у сім`ї простого селянина. З дитинства був добрим, простодушним та смиренним. З ранніх літ він пас овець, а у зрілому віці одружився і мав кілька дітей. Перебуваючи у шлюбі святитель вів чисте та богоугодне життя. Через деякий час дружина його померла і він ще з більшим запалом віддався справам благочестя витрачаючи весь свій достаток на подорожуючих та бідних. Будучи мирянином він так угодив Богові, що удостоївся від Нього дару чудотворіння: зціляв невиліковні хвороби та одним лише словом виганяв бісів.

За смиренномудрість та християнську простоту Спиридон був поставлений єпископом м. Тримифунта в часи царювання імператора Костянтина Великого та сина його Констанція.

Господь нагородив святителя Спиридона за його добродітельне життя даром прозорливості та чудотворства.

Помер святитель Спиридон Тримифунтський близько 348 року, його чесні мощі спочивають на острові Корфу (грецька назва - о. Керкіра) і до сьогодні виточують чудеса усім, хто з вірою прикладається до них та просить допомоги у святителя.

Він є помічником у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах!

Сьогодні святителя Спиридона ще називають "святим, що ходить", бо неодноразово монахи зустрічаються з таким явищем: коли зранку хочуть відкрити раку з мощами святого, то ключ не повертається у замку, натомість наступного дня ключ повертається і замок відкривається відразу. "Це", - кажуть монахи, - "означає, що святителя зараз немає, він пішов комусь на допомогу". На доказ цього взуття на ногах святого періодично замінюють на нове, бо старе в прямому розумінні зношується і часто має на собі сліди глини, болота або трави.

Частички зношеного взуття роздають паломникам як велику святиню.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах