ТОП-3 запитання від журналістів Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію після Архієрейського Собору

Після завершення Архієрейського Собору Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній поспілкувався із журналістами, щоби відповісти на їхні запитання. Пропонуємо Вашій увазі ТОП-3 запитання від журналістів Блаженнійшому Владиці:

1. Завтра буде річниця, як вас обрали очільником Православної Церкви України. Як ви провели цей рік на посаді Предстоятеля? Чи був він важким?

Справді, минає перший рік моєї діяльності на посаді Предстоятеля вже єдиної помісної Української Православної Церкви. Він був дійсно відповідальним для мене як для очільника Церкви, тому що впродовж цього часу було багато різних викликів: і внутрішніх, і зовнішніх. Але ми з Божою допомогою ці виклики здолали, зберегли нашу єдність. І завдяки цій єдності ми отримали визнання з боку двох інших помісних Православних Церков. Тому я вдячний, насамперед, Богові, адже Він допомагав мені як Предстоятелю, вдячний єпископату, духовенству і всім вірним нашої Церкви, бо я по-особливому відчуваю їхню підтримку – ми єдині в тому, щоб будувати свою визнану Українську Православну Церкву.

2. Як вам вдалося за цей рік осучаснити Церкву як Предстоятелю? Які реформи вдалося запровадити?

На початку становлення Православної Церкви України ми говорили, що готові до втілення певних реформ, які стосуються нашої обрядовості. І впродовж цього часу ми втілили декілька таких позитивних реформ. На нещодавньому засіданні Священного Синоду ухвалено рішення, яке стосується безпосередньо звершення Божественної літургії та моментів богослужбової практики. Також ми змінюємо підхід щодо спілкування з нашою українською молоддю, бо зараз вона потребує особливої уваги та опіки нашої Української Церкви. Ми підписали відповідні угоди з молодіжними організаціями. Вони досить успішно втілюються у життя: зараз це бачимо на Сході України, а саме те, що молодь там активно долучається до нашої православної спільноти.

3. Вже менше місяця залишається до річниці отримання Томосу. Цьому передувала величезна кропітка робота. Як можете охарактеризувати цей рік роботи? Які позитивні результати вже є?

Завтра будемо відзначати річницю Об’єднавчого Собору, оскільки саме він дав можливість отримати Томос. Якщо не було б Собору 15 грудня 2018 р. – тоді б не було можливості де-юре отримати Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6-го січня ми будемо відзначати вже першу річницю з часу всеправославного проголошення автокефалії нашої Церкви і внесення її до Диптиху.

Звичайно, що це є основний документ, на якому базується наш юридичний статус, тому що ми є визнаною незалежною помісною Православною Церквою з центром у Києві. І саме внесення у Диптих засвідчує це, тому що ми посідаємо 15-е місце за часом проголошення автокефалії серед інших помісних Православних Церков. Ми констатуємо, що впродовж цього року мали успіхи, які сьогодні декларуємо, дякуємо Богові, що Він нас сподобив, аби ми надалі в єдності будували свою незалежну Церкву. І я вірю, що спільними зусиллями архієреїв, духовенства та вірян ми будемо утверджувати нашу єдність і надалі розбудовувати цю духовну основу, на якій ми будемо будувати демократичну незалежну Українську Державу.