Намісник монастиря взяв участь у заснуванні нового храму на Млинівщині

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона на території Млинівської центральної районної лікарні буде збудовано храм на честь преподобного Агапіта Печерського. Ініціатором цього будівництва став настоятель Свято-Михайлівського храму Млинова протоієрей Тарас Варварук.

15 жовтня владика Іларіон прибув до Млинова, аби освятити хрест та місце, де будуватиметься храм. На території лікарні його зустрічали вихованці Недільної школи Свято-Михайлівського храму із віршами і квітами та староста із короваєм. Після цього отець Тарас Варварук запросив владику очолити чин освячення хреста та заснування храму.

Його високопреосвященству співслужили благочинний Млинівського району протоієрей Володимир Левандовський, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах ігумен Онуфрій (Ляда) та запрошене духовенство.

По завершенні відправи, яку супроводжував співом кліросний хор Свято-Михайлівського храму, до присутніх звернувся владика Іларіон. У своїй промові він зазначив, наскільки важливим для людини є тілесне здоров’я, та ще важливіше – здоров’я духовне та душевне. Тож дуже добре, коли є можливість поєднувати турботу про ці три складові здоров’я, особливо у час випробувань, які Господь посилає людині. Владика вручив архієрейську благословенну грамоту меценату Володимиру Кислюку і побажав усім присутнім миру, злагоди та єдності, а отцю Тарасу – міцності сили духу для завершення розпочатої справи.

У свою чергу Володимир Кислюк подякував владиці за нагороду і запевнив, що і надалі надаватиме посильну допомогу для завершення будівництва та облаштування храму.

До присутніх також звернулися голова Млинівської райдержадміністрації Алла Черній та головний лікар Млинівської ЦРЛ Віктор Ковальов. Вони зазначили, що спільна справа об’єднує людей, робить їх ближчими один до одного, а така справа як спорудження храму робить нас ще й ближчими до Бога.

Зі словами подяки всім, хто долучився до такої богоугодної справи, звернувся протоієрей Тарас Варварук. Він зокрема зауважив, що тілесне здоров’я тісно пов’язане із станом душі, її чистотою. Тому важливо, дбаючи про тіло, пильнувати душу. Якщо тілесні недуги лікують медичні працівники, то душевні та духовні – священик. Отець Тарас наголосив, що без Божої допомоги і благословення людина не може зробити нічого, а отже, слід завжди перебувати із Господом, молитися про прощення наших провин та просити про допомогу.

Урочистості завершилися невеличким концертом, який дав чоловічий квартет «Акорд» із міста Луцьк. Таку можливість отримати естетичну насолоду забезпечила Ярослава Острожчук.

Світлана Швайчук