В урочищі Гурби перепоховано останки вісьми бійців УПА

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах
25 жовтня 2019 року в урочищі Гурби Здолбунівського району, на території Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах, перепоховано останки вісьми бійців УПА, що загинули в боротьбі за Україну з частинами НКВС у 1944 році.
 
Лише через 75 років від найбільшого бою в історії УПА в урочищі Гурби, останки полеглих вояків були знайдені (влітку 2019 року) на території Дубенського району. Пошукові роботи відбулися під час проведення експедиції, організованої Українським інститутом національної пам’яті та комунальним підприємством Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно – визвольних змагань та жертв воєн, депортації і політичних репресій «Доля».
 
Вшанувати героїв, які своє життя віддали в боротьбі за свободу та незалежність нашої Держави,  до місця перепоховання приїхали представники Українського інституту національної пам’яті, комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля»,  влади, учасники українського визвольного руху, Революції Гідності, АТО та операції об’єднаних сил в Донецькій та Луганській областях,  члени сімей загиблих  воїнів АТО, духовенство та громадськість.
 
Чин перепоховання вояків УПА в крипти Меморіалу «Герої Гурбенської битви» розпочалася з виконання Державного Гімну України військовим оркестром оперативного командування «Захід».
 
Після чого відбулося заупокійне богослужіння яке, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). Владиці Олександру співслужив намісник Гурбенського чоловічого монастир архімандрит Онуфрій (Ляда), братія обителі та священослужителі Православної Церкви України.
 
По закінченні чину перепоховання присутні хвилиною мовчання вшанувати  загиблих воїнів УПА і здійснили покладання квітів до крипт Меморіалу «Герої Гурбенської битви».
 
Невблаганний час стирає прізвища і дати. Нашим обов`язком є пізнати і передати нащадкам сторінки тієї епохи. Бо тільки там де пам’ятають загиблих, є ті, хто захищає живих.

Прес-Служба Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах