Архімандрит Онуфрій співслужив архієпископу Іларіону у с. Велика Городниця

08 вересня 2019 року, у Неділю 12-у після П’ятидесятниці, в день Стрітення Вишгородської (Володимирської) ікони Пресвятої Богородиці, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав парафію на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Велика Городниця Млинівського благочиння, де в місцевому храмі очолив Боожественну літургію.

Слід відмітити, що дана релігійна громада нещодавно, абсолютною більшістю своїх голосів, вийшла із складу московського патріархату та приєдналася до Помісної Української Православної Церкви.

На початку відправи свого архіпастиря зустріли парафіяни, які привітали владику віршованими словами та вручили архієрею коровай і квіти.

За богослужінням архієпископу Іларіону співслужив намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря що на Козацьких Могилах архімандрит Софроній (Бордюк), намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря архімандрит Онуфій (Ляда), благочинний Млинівського благочиння протоієрей Володимир Левандовський, настоятель храму протоієрей Володимир Жалко та прибуле духовенство.

Під час Малого входу владика Іларіон, з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив протоієрея Володимира Жалка черговою богослужбовою нагородою - правом носіння хреста з прикрасами.

Після читання Євангелія архіпастир звернувся до присутніх вірян із словом проповіді. Владика пояснив чого нас навчає Євангельська історія про юнака, якому Господь сказав, що потрібно робити для того щоб успадкувати життя вічне. Архієрей наголосив, що юнак, питаючи про дорогу до Бога, не усвідомив, що тою дорогою є сам Ісус Христос. «Якою була помилка цього юнака? Він хотів стояти на цій дорозі, тому що він уже все мав. Уже ніби все знав про Бога, виконував Божі Заповіді, мав добре вигідне життя як багатий чоловік у тому суспільстві. І ось Ісус ставить перед ним виклик. Каже йому не стояти, не задовольнятися тим, ким він є і що має, але йти за Ним. Спаситель спонукує цю молоду людину змінити відношення до себе самого, до свого знання про Бога і про світ, до того багатства, яке він посідає. Христос кличе його до навернення, кличе його не стояти на тій дорозі, але рухатися далі, за Ним, бо лише так можна увійти до Отця» - відзначив у своєму слові архієпископ Іларіон.

По завершенні Божественної літургії був відслужений молебень до Пресвятої Богородиці після якого владика Іларіон відзначив активних парафіян Архієреськими благословенними грамотами.

Завершилось архієреське богослужінням уставним многоліттям та святковою трапезою.