всі новини >>>

Архімандрит Онуфрій співслужив архієпископу Іларіону у с. Ходоси

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

29 серпня 2019 року архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав громаду на честь Нерукотворного образу Христа Спасителя в селі Ходоси Рівненського району.

 

Для парафіян цей день є визначним, оскільки 25 років тому був освячений їхній храм, та 5 років з часу переходу громади під юрисдикцію Української Помісної Православної Церкви. 

 

На церковному подвір’ї свого архіпастиря зустріли парафіяни, які привітали владику віршованими словами та вручили архієрею запашний коровай.

 

У храмі до владики звернувся настоятель протоієрей Олег Козіонов, який запросив архієрея очолити урочисте богослужіння.

 

За літургією архієпископу Іларіону співслужив секретар єпархії, благочинний Рівненського районного благочиння протоієрей Сергій Лучанін, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах архімандрит Софроній(Бордюк), намісник Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), благочинний Здолбунівського району протоієрей Павло Джура, настоятель храму протоієрей Олег Козіонов та численне духовенство єпархії.

 

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія нагородив протоієрея Олега Козіонова черговою богослужбовою нагородою - правом носіння хреста з прикрасами. 

 

Після Євангельського читання архіпастир виголосив повчальне слово, в якому закликав всіх до молитви за Україну, а також за тих, хто з нами ворогує, щоби Всемилостивий Господь просвітив злі серця та подав Батьківщині мир та Своє благословення.

 

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про мир в Україні, а також  була виголошена заупокійна єктенія за всіх захисників України, які полягли на Донбасі. 

 

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою.

 

Потім владика Іларіон привітав громаду із святом та подякував за їхній вклад в об’єднання Українського Православ’я.

 

Також архіпастир вручив громаді Митрополичу благословенну грамоту, а керівнику парафіяльного хору Оксенюк М.С. Архієрейську благословенну грамоту.

 

В свою чергу протоієрей Олег Козіонов від імені громади подякував архієрею та прибулому духовенству за візит і спільну молитву.

 

Завершилось святкове богослужіння уставним многоліттям.


За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії.