Архімандрит Онуфрій співслужив архієпископу Іларіону у с. Птича

28 серпня 2019 року, в день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Свято-Успенська громада села Птича Дубенського району, відзначила своє храмове свято. Цьогоріч для парафіян цей день став по-особливому радісним, адже вперше за остані 5 років місцева православна громада мала можливість молитися своєю рідною мовою, у власному храмі.

На запрошення настоятеля та парафіян урочисту Божественну літургію очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Перед початком відправи свого архіпастиря зустріли парафіяни, які привітали владику теплими словами, та вручили архієрею запашний коровай і квіти.

За святковим богослужінням владиці співслужив настоятель храму, благочинний Дубенського районного благочиння протоієрей Ігор Загребельний; намісник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда) та прибуле духовенство.

Разом із духовенством та чисельною паствою молились представники влади: голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, голова Дубенської районної ради Олександр Козак та Птицький сільський голова Ярослав Вознюк.

Після читання Святого Євангелія владика Іларіон звернувся до пастви із словами проповіді. Архіпастир розповів вірним про святе життя Пресвятої Богородиці, відзначивши, що Її любов до Бога і бажання Йому послужити привели до того, що Вона стала Матір’ю Божою. «І усі люди, що викуплені дорогоцінною Кров`ю Її Сина, покликані до спадкоємства вічної небесної слави, вічного блаженства. Саме в цьому, як ясно учить нас Слово Боже, полягає наше призначення, до цього мають бути спрямовані усі наші думки, почуття і побажання» - наголосив у своєму слові архієрей.

Під час літургії архієпископ Іларіон звершив ієрейську хіротонію над дияконом Олександром Панчуком.

Прикінці відправи владика Іларіон, з благословення Митрополита Київського і всєї України Епіфанія, відзначив Орденами архістратига Божого Михаїла ІІ ступеня протоієрея Ігора Загребельного, а також Михайла Войтюка, Юрія Поліщука та Катерину Самардак. Ряд активних парафін і меценатів були нагороджені  Митрополичими та Архієреськими благословенними грамотами.

Опісля відбувся Хресний хід навколо храму, під час якого владика Іларіон окропив вірян освяченою водою та прочитав молитву до Пресвятої Богородиці.

Завершилось урочисте богослужіння у Птичі молитвою «Боже, великий єдиний».

За матеріалами прес-служби рівненської єпархії.