Монстирське богослужіння у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

28 серпня 2019 року Божого (15 серпня ст.ст.), у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, у Свято-Воскресенському Гурбинському чоловічому монастирі на Повстанських Могилах було звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку з благословення намісника обителі архімандрита Онуфрія (Ляди) очолив ієромонах Лука (Зань) у співслужінні ієромонаха Марка (Лісного), ієрея Сергія Баранецького та  ієродиякона Іллі (Соцького).

Під час богослужіння, яке звершувалося у головному Свято-Воскресенському храмі, в числі мирян молилися прочани з сусідніх до монастиря сіл.

За Літургією підносилися особливі прохання за визволення України від нашестя чужинців, за воїнів, які захищають волю і незалежність України на Донбасі та за швидке одужання всіх поранених.

Багато вірних, серед яких чимало дітей, цього святкового дня приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Господніх.

До присутніх у храмі звернувся отець Марк, який виголосив повчальне слово про Успіння Пресвятої Богородиці та його значення для людства.

Опісля отець Лука від імені намісника та братії монастиря привітав усіх присутніх з великим двунадесятим святом. А також в сьогоднішній святковий день привітали з днем народження постійну парафіянку і хористку Свято-Воскресенського храму, мешканку с. Зелений Дуб пані Марію. На знак пошани і подяки за її труди на благо Гурбинської обителі отець Лука вручив їй ікону Пресвятої Богородиці та просфору.

Після Літургії згідно давньої місцевої традиції було звершено молебень до Пресвятої Богородиці. Наприкінці молебню було звершено освячення зілля (квітів), які віряни цього дня принесли до храму, після чого вірян, згідно місцевої традиції, було окроплено святою водою та помазано благословенним єлеєм.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах