Архімандрит Онуфрій взяв участь у святковому богослужінні яке очолив Предстоятель Церкви у Володимир-Волинському

10 травня 2019 року, у день пам`яті преподобного Стефана, єпископа Володимир-Волинського Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.

На зпрошення єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея Його Блаженству співслужили: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Переяславсько-Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських Могилах архімандрит Онуфрій (Ляда), благочинний собору прот. Ігор Бігун, міські та районні благочинні та духовенство єпархії.

Під час богослужіння разом з чисельним людом молилася і місцева влада: голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко, голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець, голова Володимир-Волинської райради Роман Гук та інші високопосадовці і громадські діячі.

Після заамвонної молитви Предстоятель звернувся до усіх присутніх в храмі зі словами проповіді. Предстоятель Церкви нагадав, що в цьому, без перебільшення, історичному році ми отримали великий дар Божий – Господь сподобив нас духовної церковної незалежності. «Але на нашому шляху буде ще багато випробувань, бо перед нами стоїть завдання, щоб всі православні українці об`єдналися навколо Київського престолу. Тож двері нашої Церкви і наші серця відкриті для всіх. Ми готові з любов`ю обійняти тих, хто поки що вагається. Маємо і надалі продовжувати молитися, щоб Господь давав нам єдність, кріпив нас у добрі і любові».

Також Блаженнійший владика нагородив достойників Благословенними Грамотами та Відзнаками Предстоятеля, зокрема: секретаря єпархіального управління прот. Юрія Зінчука, голову обласної державної адміністрації Олександра Савченка, голову районної ради Романа Гука, начальника Володимир-Волинського відділу поліції Михайла Бобик, мецената директора товариства «Пятидні» Валерія Діброву та інших посадовців та меценатів.

Зі словами вдячності до Митрополита Епіфанія звернувся очільник Володимир-Волинської єпархії єпископ Матфей. Владика подякував Його Блаженству за візит до Володимир-Волинської єпархії, за звершену Літургію і за мудрі батьківські настанови. Слова вдячності в адресу Предстоятеля лунали і від парафіян, які подарували патріарху квіти та інші подарунки.

По завершенні Літургії на території собору Предстоятель Церкви поспілкувався з місцевими представниками ЗМІ.

Після цього, на центральній площі міста відбулася Літія і покладання квітів біля стели пам`яті Героїв Небесної сотні і тих, хто загинув у війні захищаючи незалежність України.

У рамках візиту, до Володимир-Волинської єпархії, Предстоятель Української Православної Церкви зустрівся з головою ОДА Олександром Савченко, місцевою владою у приміщенні міської ради.

На завершення візиту Митрополит Епіфаній відвідав військову частину де звершив оновлення каплиці на честь рівноапостольного князя Володимира та поспілкувався з військовими.

Прес-служба Гурбинського монастиря

за інформацією сайту cerkva-vv.info