Пасхальне вітання намісника Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря

Христос Воскрес!

«Зійшов єси, Христе, в глибини підземнії, і розбив кайдани вічнії, що тримали зв`язаних, і на третій день, як з кита Іона, воскрес єси із гробу» – такими словами піснеспіву Пасхального канону з Пасхальної Утрені Свята Православна Церква розкриває нам сутність та значення Воскресіння Христового, вказує нам на глибину Хресної Жертви Господа нашого Ісуса Христа. Піснеспіви Свята Воскресіння Господнього просякнуті мотивами перемоги над смертю та радістю, яка викликана безмежністю вічної любові Божої до нас, бо лише заради нас і нашого спасіння Христос приніс себе у жертву і воскрес як Переможець.

З року в рік ми згадуємо Великоднє гасло українських повстанців – «Христос Воскрес! Воскресне й Україна!» – гасло, про яке ми з Вами не раз згадували, але його актуальність є постійною. І ми завжди повинні пам`ятати, що це гасло не є політичним, як дехто вважає, а це гасло є виявом великої віри вояків УПА, що для Переможця смерті – Христа Спасителя Воскреслого – немає нічого неможливого. І сьогодні, вшановуючи 75-ту річницю Гурбинського бою, ми з Вами маємо ще один доказ цього – адже ми сьогодні вшановуємо подвиг наших повстанців на місці їхнього славного подвигу не лише маючи вільну незалежну демократичну Державу але й незалежну автокефальну помісну Православну Церкву України, визнану Материнською Церквою – Константинопольським Патріархатом. Ми маємо те, про що в часи Гурбинського бою лише мріяли, але ці мрії були підкріплені великою та непохитною вірою у всемогутність Божу. І наш з Вами обов`язок, мати таку ж незламну і непохитну віру в те, що Господь допоможе і в найближчому часі нам і нашим воїнам звільнити від чужинців, окупантів та терористів всі українські землі на Сході та Півдні України і у нашій Державі запанує мир, спокій і злагода.

Вітаючи Вас із Пасхою Христовою – із цим Святом над Святами і Торжеством над Торжествами бажаю, щоб Ваші серця завжди були просякнуті Пасхальною радістю, щоб Воскреслий Христос Бог наш, за молитвами Пречистої Своєї Матері і всіх святих повсякчасно обдаровував Вас усіма своїми милостями і щедротами, благословляв здоров`ям та довголіттям, укріпляв Ваші тілесні та духовні сили!

З Великоднем, возлюблені у Воскреслому Христі Ісусі, з Пасхою Христовою!

Радіймо нині усі, бо

Воістину Христос Воскрес!

З любов’ю у Христі
намісник Свято-Воскресенського монастиря
архімандрит Онуфрій (Ляда)
урочище Гурби, Пасха Христова, 2019 р.Б.