Богослужіння у Лазареву суботу

20 квітня 2019 року Божого (7 квітня ст.ст.), у Лазареву суботу, у Свято-Воскресенському Гурбинському монастирі було звершено святкові богослужіння присвячені 3-ій річниці освяченню головного храму обителі та у рамках вшанування 75-ої річниці Гурбинського бою.

Богослужіння очолив намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда), якому співслужили ієромонах Лука (Зань), ієромонах Марк (Лісний), ієрей Сергій (Баранецький), ієродиякон Ілля (Соцький) та диякон Андрій Бурдик.

Участь у богослужіннях цього дня взяли багато гостей з Києва, Львова та Тернополя, зокрема ветерани УПА та члени ОУН, курсанти навчальних закладів ЗСУ, члени Спілки офіцерів України, представники козацтва. Серед присутніх також були також віряни з навколишніх сіл, зокрема Зелений Дуб, Мости, Буща, Мізоч та ін.

Багато вірян цього дня приступили до Таїнства Сповіді та причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Христових.

Після Божественної Літургії духовенством було відслужено молебень за Україну, після якого диякон Андрій Бурдик з благословення намісника виголосив повчальну проповідь.

Особливі молитви цього дня підносилися за наших воїнів, що волю і незалежність України на Донбасі захищають, за усіх полонених та поранених, за благополучний вибір Глави Держави Української.

Наприкінці о. Андрій від імені громадськості вручив архімандриту Онуфрію відзнаку "За служіння Богу і Україні", якою отця-намісника було удостоєно Всеукраїнським об`єднанням "Країна" за представленням Української Козацької Ліги. "Цією відзнакою громадськість відзначила Ваші труди на благо України та Української Помісної Православної Церкви, Вашу підтримку українських воїнів, які боролися і боряться за незалежність, Вашу працю по розбудові Гурбинського меморіалу. Ця нагорода - це відзнака у Вашій особі також і усієї братії монастиря, які допомагають Вам у Вашій праці. Від імені громадськості передаю Вам вітання із третьою річницею освячення головного храму  обителі, із піднесенням Вас до сану архімандрита та бажаю Вам Божого благословення у Ваших подальших трудах." - зазначив о. Андрій.

У свою чергу отець-намісник подякував за відзнаку та звернувся із вітальним та повчальним словом до усіх присутніх.

По завершенні богослужінь в головному Свято-Воскресенському храмі монастиря духовенством було відслужено заупокійну панахиду на меморіалі полеглим у Гурбинській битві.

Прес-служба Гурбинського
Свято-Воскресенського монастиря