всі новини >>>

У Богдашеві поховали 26-річного офіцера

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

03 вересня в селі Богдашів Здолбунівського району попрощалися з 26-річним військовослужбовцем Романом Віднічуком, тіло якого знайшли його побратими вранці 31 серпня поблизу Горлівки.

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона чин похорону Захисника Вітчизни очолив намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), якому співслужив настоятель місцевого Хресто-Воздвиженського храму протоієрей Тарас Волянюк та духовенство Здолбунівського благочиння.

Роман Віднічук народився у 1989 році у селі Богдашів Здолбунівського району. На дитинство Романа випало не одне важке випробування. У 3 роки сім’ю покинув батько, і хлопчика виховували мама та бабуся. Та коли йому виповнилось 11 років, у сім’ю знову прийшла біда – від раку померла мама. Малого Рому на виховання забрала його рідна тітка з Волині. Та через 3 роки тітку спіткала та сама доля, що й матір хлопчика…

Роман Віднічук мріяв бути військовим з дитинства. Саме тому для навчання обрав Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Після його закінчення остаточно вирішує пов’язати життя з військовою справою і вступає до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на факультет, який нині називається Гвардійський факультет військової підготовки. Після закінчення Роман за розподілом був направлений у смт. Десна Чернігівської області, де проходив службу у танковому батальйоні. 12 червня 2012 року його переводять до Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного у місто Львів. Там він працював на кафедрі бронетанкового озброєння на посаді інженера бронетанкової служби озброєння академії. Коли розпочалися події на Сході України, у квітні 2014 року Роман тричі писав рапорт, де просив відправити його у зону проведення АТО. Однак отримував відмови. Але при першій же нагоді хлопець перевівся у батальйон, що проходить службу безпосередньо у зоні АТО.

12 серпня 2014 року для Романа Віднічука розпочалась антитерористична операція на Сході України на посаді заступника командира роти охорони з озброєння 42 окремого мотопіхотного батальйону 57 окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь». За рік служби він приїжджав у відпустку лише раз, взимку, коли отримав легке осколкове поранення.

Батальйон Романа Віднічука базувався у місті Костянтинівка. Вранці, 31 серпня 2015 року, побратими знайшли тіло Романа поблизу Горлівки. Він був висококласним спеціалістом у військовій справі, тому на час відсутності інженера саперної служби виконував його обов’язки. У ніч з 30 на 31 серпня, він, як завжди сміливо, виконував свою роботу на ділянці між блокпостами українських військових та сепаратистів. О 3-й ночі Роман ще вийшов на зв’язок, однак до ранку стало відомо, що війна на Сході України забрала ще одне молоде життя.

Прес-служба Рівненської єпархії

фото zdolbuniv.com