Намісник Гурбинського монастиря співслужив Предстоятелю за Божественною Літургією у м. Рівне

7 квітня 2019 року Божого (25 березня ст.ст.), у неділю 4-ту Великого Посту, на яку цьогоріч припало велике двунадесяте свято Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, Блаженнійший митрополит Київський та всієї України Епіфаній у рамках свого візиту до Рівненської єпархії очолив відправу Божественної Літургії святителя Василія Великого у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне.

За богослужінням Предстоятелю Православної Церкви України співслужили архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, намісники монастирів, благочинні єпархії та численне духовенство.

На спільну молитву у храмі зібралося понад десять тисяч вірян.

Під час малого входу Блаженнійший Владика підніс до сану архімандрита намісника Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах ігумена Онуфрія (Ляду). Також сану архімандрита був удостоєний намісник Свято-Георгіївського монастиря ігумен Софроній (Бордюк).

По завершенні Божественної Літургії митрополит Епіфаній очолив молебень перед списком чудотворної ікони Божої Матерi «Милостива», що перебуває в цей день у Рівному. Цей список був написаний у монастирі Кікос на острові Кіпр.

Автором ікони Божої Матері, званої «Милостивою» (Кікською), вважається святий євангелист Лука. Свою назву вона отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. Чудотворні ікона та її список відомі на весь світ численними чудесами.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній разом з архієреями та всіма присутніми в храмі вірянами вознесли до Богородиці молитву за український народ, просячи у Неї та у Господа допомогти прийняти мудре рішення в цей важливий для країни час.

Звернувшись із повчальним словом до духовенства та вірян Предстоятель привітав усіх із святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, та, за заслуги перед Помісною Українською Церквою і побожним Українським народом відзначив голову Рівненської ОДА Олексія Муляренка, Рівненського міського голову Володимира Хомка, заступника Міністра Юстиції Іванну Смачило, командувача ОК «Захід» Олександра Павлюка, головного редактора часопису «Духовна нива» Михайла Якимовича, почесного старосту Свято-Покровського собору Анатолія Пивоварчука та директора ТМ «Євротон» Ярославу Острожчук Благословенними грамотами.

В свою чергу архієпископ Іларіон подякував Предстоятелю за візит та підніс Його Блаженству просфору і квіти.

Після завершення Богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви звершив заупокійну літію на могилі спочилого митрополита Даниїла (Чокалюка), який багато років розбудовував Рівненську єпархію та утверджував Українську Церкву.

За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії
та прес-служби Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ)