Ігумен Онуфрій очолив відправу Божественної Літургії у Свято-Михайлівському храмі села Буща Здолбунівського району

3 березня 2019 року Божого (18 лютого ст. ст.), у неділю М`ясопусну, про Страшний суд, намісник Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах ігумен Онуфрій (Ляда) очолив відправу Божественної Літургії у Свято-Михайлівському храмі села Буща Здолбунівського благочиння. За богослужінням йому співслужив клірик Гурбинської обителі ієрей Сергій Баранецький.

Рівно місяць тому, 3 лютого 2019 року Божого, збори релігійної громади Свято-Михайлівського храму села Буща прийняли рішення про перехід під юрисдикцію громади до Православної Церкви України. Тоді з 229-ти зареєстрованих на зборах членів громади за перехід до єдиної помісної Української Православної Церкви висловилось 183 людини, "проти" – двоє, "утримались" – дев`ятеро (35 учасників зборів не брали участь у голосуванні). Тож тепер у Свято-Михайлівському храмі, який у травні минулого року відзначив своє 160-ліття, богослужіння звершуються рідною українською мовою, а самі молитви підносяться за швидке визволення нашої держави від нашестя чужинців та за воїнів, що захищають волю і незалежність України в зоні проведення Операції об`єднаних сил на Сході України (АТО).

Після Літургії духовенством було звершено недільний молебень, після якого присутніх вірян було помазано благословенним єлем.

Після відпусту до парафіян Свято-Михайлівського храму з повчальним словом про Страшний суд та сутність сьогоднішнього Євангельського читання звернувся ігумен Онуфрій.

На завершення о. Онуфрій привітав сьогоднішніх причасників, подякував усім за спільну молитву та побажав гарного недільного дня.

Також у свою чергу парафіяни подякували ігумену Онуфрію за очолену ним молитву та за постійну підтримку.

Закінчилось богослужіння уставним многоліттям.

Прес-служба Гурбинського
Свято-Воскресенського монастиря
на Повстанських могилах

Довідка:

Свято-Михайлівський храм села Буща Здолбунівського району було збудовано у 1858 році коштом поміщика Адама Свейковського на місці зруйнованої церкви Святого Архистратига Михаїла. На місці старого храму, а саме на місці, де колись стояв престіл, встановлено пам`ятний хрест.

3 лютого 2019 року Божого тому збори релігійної громади Свято-Михайлівського храму села Буща прийняли рішення про вихід громади з-під юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (Московського Патріархату) та про перехід під юрисдикцію до Православної Церкви України, Предстоятелю якої 6 січня 2019 року Божого Патріархом Константинопольським було вручено Томос про автокефалію.