всі новини >>>

Монастир відвідали паломники з міста Рівного

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

21 серпня з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, паломницьким центром «Воскресіння» було організовано паломництво до святинь нашої рідної Рівненщини. Групу паломників традиційно очолили священнослужителі: протоієрей Миколай Капітула та протоієрей Василій Рудніцький.

Розпочали свою прощу рівняни з особливого місця для кожного свідомого українця – Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря. Тут на місці де полягло багато патріотів за волю і незалежність України було засновано Гурбенську обитель, щоб всі бажаючі могли вшанувати пам'ять героїв – українських повстанців, які поклали свої голови за кращу долю нашої землі.

На Гурбах паломниками було звершено Божественну Літургію, яку відправив намісник монастиря ігумен Онуфрій (Ляда). Традиційно під час богослужіння було піднесено молитви за Українську державу, владу, воїнство і весь побожний народ. В кінці Богослужіння отець-намісник звернувся до присутніх з повчальним словом. По завершенні Літургії прочани мали можливість побачити, як розбудовується обитель і її головний Свято-Воскресенський храм.

Після Гурбенського монастиря рівняни відвідали Дерманський Свято-Троїцький жіночий монастир. Тут паломники оглянули обитель приклалися до чудотворних ікон, які знаходяться в цьому монастирі, та послухати цікаву розповідь про історію та сьогодення Дерманської обителі від насельниці цього монастиря.

Відвідавши Дермань прочани вирушили до древнього міста Острога. Тут в Національному Університеті «Острозька академія» в академічному храмі, який освячений на честь преподобного Феодора, князя Острозького – покровителя Волинської землі, було відслужено молебень. По завершенні молитви до паломників з проповіддю звернувся протоієрей Миколай. Потім для прочан в Острозькій академії було проведено екскурсію.

Також прочани в цей день відвідали Троїцький Межиріцький чоловічий монастир. Тут рівняни ознайомилися з історію та сьогоденням обителі та приклалися до святинь монастиря.

Повертаючись додому паломники відвідали джерело Святителя Миколая, що знаходиться в селі Гільчі, де змогли зануритися в цілющі води джерела та набрати святої води з собою.

На завершення слід сказати, що ми дуже часто багато знаємо про святині, які знаходяться далеко від нас, набагато більше, ніж про ті святі місця, якими славиться наша Рівненщина, тож цікавмося своєю історією, зберігаймо свою віру Православну, бо в ній утвердження України.

прот. Миколай Капітула,
головний координатор паломницького центру «Воскресіння»