Ігумен Онуфрій очолив богослужіння з нагоди престольного свята храму на честь преподобної Параскеви Сербської с. Пустомити Гощанського благочиння

27 жовтня 2018 року Божого (14 жовтня ст.ст.) Свята Православна Церква вшановувала пам`ять преподобної Параскеви Сербської - святої, яка жила в ХІ-му столітті та завдяки своєму подвигу благочестивого християнського та чернечого життя удостоїлася бути зарахованою до сонму святих угодників Божих.

Цього дня престольне свято храму відзначала Свято-Параскевосербська парафія с. Пустомити Гощанського благочиння Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На запрошення настоятеля храму - ієрея Петра Майби, святкові богослужіння очолив намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах ігумен Онуфрій (Ляда). Йому співслужили насельник обителі ієромонах Марк (Лісний), настоятель храму ієрей Петро Майба та запрошене духовенство.

На запричасному з повчальним словом до вірян звернувся о. Марк.

По завершенні Літургії духовенством та присутніми вірянами було звершено хресний хід навколо храму з традиційними молебними піснеспівами та окропленням святою водою.

Після уставного многоліття з повчальним та вітальним словом до присутніх звернувся ігумен Онуфрій. Подякувавши всім за запрошення він побажав, щоб Боже благословення та заступництво преподобної Параскеви Сербської було над кожним членом громади, щоб в їхніх домівках панував мир та злагода, а Господь щоб обдаровував своїми милостями та щедротами.

На завершення настоятель подякував о. Онуфрію, о. Марку та всьому запрошеному духовенству за те, що розділили зі Свято-Параскевосербською громадою радість святкування престольного свята, головною окрасою якого було соборне богослужіння.

Прес-служба Гурбинського
Свято-Воскресенського чоловічого монастиря
на Повстанських могилах

Довідка: Преподобна Параскева Сербська народилася в благочестивій болгарській сім`ї, що жила в ХI столітті в селищі Епіват, між Сілістрією та Константинополем. Одного разу, немов стріла, вразили її серце почуті за Богослужінням слова Господа: ``Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе`` (Мф. 16, 24). З тих пір вона почала роздавати свій одяг жебракам, за що терпіла багато докорів від рідних. По смерті батьків свята постриглася в чернецтво та пішла в Йорданську долину, де славно трудилася до глибокої старості. За два роки до смерті преподобній Параскеві з`явився Ангел і звелів їй повернутися на батьківщину, що вона і виконала. Свята померла мирно. Мощі її, що спочивають в соборному храмі в Яссах, ознаменувалися нетлінням та багатьма зціленнями.