Архієпископ Іларіон: Єдину Українську Помісну Православну Церкву має очолити людина, яка все своє життя присвятила її утворенню

25 жовтня архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон зустрівся із викладачами та студентами МЕГУ. Під час зустрічі, яка проходила у форматі прес-конференції,  були піднятті важливі для України теми, такі, як утворення Єдиної Помісної Православної Церкви, процедура надання Томосу про автокефалію, кандидатура предстоятеля Помісної Православної Церкви, тощо.

На запитання чи буде владика Іларіон висувати свою кандидатуру на Предстоятеля Української Православної Церкви, архієрей відповів, що УПЦ Київського Патріархату висуватиме єдиного кандидата - Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Адже саме Патріарх Філарет, незважаючи на різні переслідування і наклепи, щоденно підносив свої молитви за утворення Єдиної Української Помісної Правосланої Церкви. Саме завдяки його твердій і непохитній вірі в Україні зараз Утворюється Єдина Православна Церква. І саме Святійший Патріарх Філарет має її очолити, оскільки все своє життя присвятив її утворенню.

Також владика Іларіон відзначив, що найближчим часом у Києві відбудеться Об’єднавчий собор, метою якого буде утворення Єдиної Української Православної Церкви. І саме на цьому соборі і буде вибраний Предстоятель Церкви, якому буде вручений Томос.

Також  були питання, які не стосувались церкви. Наприклад, архіпастир розповів, що колись хотів бути лікарем. «З самого дитинства хотів бути священиком, але вже у старшому віці це переросло, і я захотів стати лікарем. Тільки на першому курсі медичного ліцею, я захотів знову стати священиком» – розповів владика.

Не менш цікаве питання звучало так: А як ви ставитесь до посту? На що архієпископ Іларіон дав пораду, що «в піст головне не їсти один одного».

Також під час зустрічі владика Іларіон привітав присутніх із 25-річчям, яке вони відзначали напередодні. З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета архієпископ Іларіон відзначив ректора Анатолія Дем’янчука медаллю «За жертовність і любов до України». Архієрейськими благословенними грамотами були нагородженні викладачі вищого навчального закладу.

В свою чергу Анатолій Степанович подякував архієрею за візит та, за активну участь  і сприяння у розвитку Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, сподвижнецтво в утвердженні віри, української духовності та патріотизму, вручив архієрею подяку навчального закладу.

Прес-служба Рівненської єпархії