26 жовтня вшанування «Іверської» Ікони Божої Матері

Ікона Божої Матері Іверська

Дні святкування: 12/25 лютого; 13/26 жовтня та у вівторок Світлої седмиці.

В IX столітті ця ікона знаходилась у благочестивої вдови яка проживала поблизу міста Нікеї. Одного разу іконоборці прийшли в її дім і один воїн копієм вдарив по зображеному на іконі лику Богородиці, з якого відразу ж почала витікати кров. Вдова зі сльозами просила воїнів до ранку не торкатися ікони, а вночі таємно впустила її по морю. Ікона, стоячи на воді, приплила до Афону. Афонські монахи, побачили вогняний стовп, який здіймався до неба, поплили до нього на човні і знайшли святий образ. По назві їхньої обителі ікона отримала назву «Іверська», а за місцем її перебування над монастирськими воротами – «Воротарницею». У світі є багато списків цієї ікони які прославились численними чудесами. Перед цією іконою моляться про визволення від різних життєвих бід, а також при небезпеці пожежі та про родючість землі.

Тропар, глас 4

Від святої ікони Твоєї, о Владичице Богородице, зцілення і здоровя подаються всім, хто з вірою і любовю прибігає до Неї; так і нашу неміч відвідай, і душі наші помилуй, Благая, і тіло зціли благодаттю Твоєю, Пречистая.

Тропар, глас 1

Ненависть тих, що ненавидять образ Господній, і держава нечестивих безбожників в Нікею прийшла і над вдовицею благочистивою, яка почитала ікону Богоматері знущалися. Но та в ночі з сином ікону в море впустила, співаючи: Слава Тобі, Чистая, що непроходиме море прохідним зробила, слава правоходженню Твоєму, Єдина Нетлінна.

Молитва

О Пресвята Владичице Богородице, прийми недостойну молитву нашу, і охороняй нас від злих людей і несподіваної смерті, і даруй нам перед кінцем покаяння. Молитву нашу вислухай, і радість замість смутку даруй. І визволи нас, Владичице, від всякої біди і напасті, скорботи смутку і зла. І сподоби нас, грішних рабів Твоїх, праворуч стати на Другому Пришесті Сина Твого, Христа Бога нашого, і дай нам успадкувати Царство Небесне і життя вічне, з усіма святими на віки віків. Амінь.

переклад з російської ігумен Онуфрій (Ляда)